Biedronka: codziennie niskie ceny połączeń telefonicznych

Biedronka, sieć sklepów spożywczych, będzie kolejnym wirtualnym operatorem komórkowym. Z informacji do jakich dotarł PC World wynika, że sieć handlowa podpisała właśnie umowę z Polską Telefonią Cyfrową, operatorem sieci ERA. Prawdopodobnie w najbliższych dniach Biedronka oficjalnie ogłosi swoją decyzję.

"Dzisiaj wirtualnym operatorem komórkowym może być dosłownie każdy. Nie stosujemy tutaj żadnych konkursów, ani przetargów. Można przyjść do urzędu, zdobyć formularz i zaznaczyć od góry do doły wszystkie kratki. Po kilku dniach otrzyma się uprawnienia operatora. W poprzednim roku mieliśmy ponad 200 podmiotów, które zgłosiły się o takie uprawnienia. Niestety na rynku pojawiły się nieliczne jak WP mobile, Cyfrowy Polsat, mBank" - mówi dla PC World Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Najprawdopodobniej sieć supermarketów Biedronka w oparciu o infrastrukturę Polskiej Telefonii Cyfrowej rozpocznie działalność jako wirtualny operator komórkowy. Nowa oferta Biedronki będzie miała nazwę "tuBiedronka". Według niepotwierdzonych jeszcze informacji połączenie telefoniczne wewnątrz sieci może kosztować zaledwie 33 grosze.

"Prawdziwym problemem jest kontrakt z operatorem sieci jaką jest np. PTC, która udostępnia swoje sieci. Tak, więc Biedronka odsprzedaje oferowane usługi i przedstawia jako swoje. Dzisiaj na rynku rządzi wielka trójka: Orange, Era, i Plus. I to ich główni operatorzy decydują kto wejdzie na rynek telekomunikacyjny" - twierdzi rzecznik UKE.

W ostatnim czasie na polskim rynku nie pojawił się nowy operator komórkowy. Najsilniejsi w tej grupie pozostają MobillKing i Carrefour Mova, którzy mają po blisko 100 tysięcy użytkowników. Jak się okazuje, problemem jest jedynie dystrybucja kart aktywacyjnych i dobra reklama. Carrefour oferuje swoje produkty przy kasie, natomiast MobilKing jest dostępny w każdym kiosku i sklepiku.

"Biedronka może zaoferować niską cenę, ale w oparciu o stawki MTR. Jest to kwota ustalona przez UKE dla głównych operatorów. Dopiero od tej ceny pośrednicy, jakim jest sieć Biedronka, naliczają swoją cenę. Obecnie MTR utrzymuje się na poziomie 21 groszy, jednak od kwietnie będzie to już 17 groszy. W związku z tym na rynku komórkowym czekają nas kolejne obniżki cen" - dodaje Jacek Strzałkowski.