Biedronka i jej system płatności smartfonem? Nic z tego chyba nie będzie...

Wygląda na to, że z planów Biedronki dotyczących wprowadzenia własnego systemu płatności smartfonem nic nie będzie...

Pół roku temu przedstawiciele Biedronki poinformowali, że wraz z firmą ICP Polska oraz przy współpracy banków Alior i BZ WBK stworzony zostanie mobilny system płatności smartfonem. Rozwiązanie to pozwoliłoby portugalskim właścicielom zaoszczędzić nawet 300 mln zł. rocznie. Szacuje się bowiem, że właśnie tyle musieliby oddać Visie i MasterCardowi w przypadku zwykłych płatności bezgotówkowych.

Alior i BZ WBK wystawiają Biedronkę

Ostatnie wydarzenia potwierdzają jednak, że z planów Biedronki (chociaż jej biuro prasowe temu zaprzecza i deklaruje "gotowość techniczną i operacyjną do akceptacji płatności mobilnych") raczej nic nie wyjdzie. Niespodziewanie bowiem podczas zorganizowanej na początku lipca konferencji banki Alior i BZ WBK poinformowały, że przystępują do sojuszu tworzonego przez PKO BP, mBank, ING i Millennium, którego celem jest stworzenie wspólnej platformy płatności mobilnych.

Zobacz również:

  • Odbierz rabat na zakupy w Biedronce! Promocja trwa tylko chwilę

Oznacza to więc, że PKO BP wykiwał Biedronkę, z którą, jak wynika z nieoficjalnych informacji, nie dogadał się w zeszłym roku, czego następstwem były wdrożone przez najpopularniejszą w Polsce sieć sklepów prace mające na celu wprowadzenie własnego mobilnego systemu płatności.

"Nie dyskryminujemy nikogo. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy mogli zrobić coś razem. Natomiast jeśli ktoś twierdzi, że jest najmądrzejszy, to jest jego sprawa. Nieważne, kto ma świętego Graala, ale czyje rozwiązanie jest powszechne" - powiedział na konferencji prasowej o Biedronce prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.

_______________

Ciekawe, czy Biedronka ugnie się, czy też dalej będzie forsowała własny projekt.