Biedronka otwarta w niedzielę? Mamy odpowiedź

Kolejna sieć handlowa próbuje ominąć zakaz handlu. W tym celu Biedronka rozpoczyna współpracę z Pocztą Polską.

Biedronka otwarta w niedzielę? Mamy odpowiedź

źródło: biedronka.pl

Istnieje duża szansa na otwarcie niektórych marketów sieci Biedronka w niedzielę. Firma rozpoczęła współpracę z Pocztą Polską w celu testowania nowej usługi pocztowej, dzięki której klienci mogliby odbierać swoje przesyłki, jednocześnie mając możliwość zrobienia zakupów. Sklepy byłyby czynne tak, jak aktualnie otwarte są w weekendy sklepy Żabka i inne miejsca oferujące usługi placówki pocztowej. Sieci handlowe omijają w ten sposób przepisy prawne i wzbudzają sprzeciw związkowców. Przypomnijmy, że już niektóre z Biedronek działają w niedzielę, jeśli są usytuowane np. na dworcach.

Paczki będzie można odbierać bezpośrednio od pracowników Biedronki, ale póki co usługa dotyczy zaledwie kilku sklepów. Jeronimo Martins na razie sprawdza potencjał tej możliwości i czeka z podjęciem decyzji. Po tym, jak w niedziele otwarły się markety Intermarche i Polomarket, podejrzewamy, że weekendowe zakupy będą niedługo o wiele łatwiejsze. Oto oficjalna odpowiedź sklepu, którą otrzymaliśmy:

Dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich planów zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi jedynie w jednostkowych lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Uruchomienie testu jest sprawdzeniem nowych możliwości biznesowych zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską. Decyzje dotyczące ewentualnego rozwoju i finalnego kształtu tej usługi podejmiemy po analizie wyników pilotażu.

Zobacz również:

  • Wielka wyprzedaż w Biedronce - akcesoria i elektronika 50% taniej

Lista sklepów Biedronka, z których już teraz można korzystać w każdą niedzielę:

Biedronka otwarta w niedzielę? Mamy odpowiedź

Źródło: biedronka.pl

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home - co kupić?

Źródło: money.pl