Bierz swoją komórkę i...jedź na zawody!

W sobotę zakończyły się w Finlandii siódme Mistrzostwa Świata w Rzucaniu Telefonem Komórkowym. W tym roku wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Lassi Etelätalo, natomiast wśród kobiet Eija Laakso. Oboje są przedstawicielami gospodarzy.

Te dosyć oryginalne mistrzostwa odbywają się już po raz siódmy w fińskim mieście Savonlinna. W tym roku wzięło w nich udział ok. 100 zawodników z takich krajów jak Kanada, Szwecja, Holandia, Rosja i oczywiście Finlandia. Zawodnicy, jak w każdych innych mistrzostwach, podzieleni byli ze względu na płeć. Każdy z nich przybył na zawody z własnym modelem telefonu, który jego zdaniem powinien mu zapewnić zwycięstwo. I tak, wśród panów pierwsze miejsce zajął Fin Lassi Etelätalo, który rzucił "komórką" na odległość 89 metrów. Drugie miejsce to odległość 87 metrów (Fin Mikko Lampi), natomiast trzecie - 80 metrów (Fin Tomi Kurvi). Co ciekawe, wśród kobiet padł rekord świata! Ustanowiła go Finka Eija Laakso uzyskując odległość ponad 50 metrów! Drugie miejsce to ponad 43 metry (Finka Sari Säisänen), natomiast trzecie ku zaskoczeniu wszystkich zajęła...Szwedka Tilde Frölig z wynikiem niecałych 15 metrów.

Na oficjalnej stronie zawodów można znaleźć informację, że następne Mistrzostwa Świata odbędą się 25 sierpnia przyszłego roku. Wszyscy chętni muszą więc już powoli szykować formę. Powinni jednak mieć świadomość, że dobre przygotowanie wymaga zniszczenia sporej ilości "komórek".

Oficjalna strona Mistrzostw Świata w Rzucaniu Telefonem Komórkowym: savonlinnafestivals.com