Big Brother a'la The Sims

Firma Electronic Arts prowadzi już zaawansowane rozmowy na temat produkcji "reality show" opartego na grze "The Sims".

Electronic Arts prowadzi już zaawansowane rozmowy ze stacjami telewizyjnymi na temat stworzenia 'reality show' na podstawie gry The Sims. Szczegółów dotyczących planowanego programu jeszcze nie znamy - podstawowe założenie to możliwość kontrolowania przez telewidzów rodziny w programie, na takiej samej zasadzie, jak to się obecnie odbywa w grze.

Jan Bolz, wiceprezes EA do spraw marketingu i sprzedaży w Europie, powiedział: "Jeden z rozpatrywanych pomysłów, zakłada kontrolowanie przez telewidzów prawdziwej rodziny - oglądający program będą decydować o tym, kiedy 'telewizyjny' żywy sim ma pójść do kuchni, czy sypialni. Dzięki temu mechanizmowi w telewizyjną odmianę simów będą mogły grać osoby z całego świata."

Uruchomienie programu telewizyjnego na podstawie The Sims jest częścią strategii firmy, której głównym celem jest zapewnienie grom komputerowym, szerszego miejsca w pop kulturze. Kolejnym elementem tej strategii będzie zatrudnianie przy produkcji gier gwiazd showbiznesu.

Electronic Arts jest obecnie największą firmą wydawniczą na rynku gier komputerowych na świecie. Amerykański wydawca nie zamierza jednak na tym poprzestać - w założeniach strategicznych firmy jest podwojenie tegorocznych przychodów firmy (3 miliardy USD), do końca 2009 roku. To jednak nie wszystko - długoterminowe plany zakładają, że EA stanie się największą firmą w branży rozrywkowej i pokona giganta rynku - Disneya, który w ubiegłym roku uzyskał przychody w wysokości 30 miliardów USD.


Zobacz również