Big Huge Games i Nexon M wydają DomiNations

Big Huge Games we współpracy z wydawcą Nexon M wydało DomiNations, mobilną grę strategiczną, w której gracze mogą zmierzyć się z wyzwaniem przeprowadzenia swojej cywilizacji od ery kamienia łupanego do ery kosmicznej korzystając z rozwoju technicznego, eksploracji i podboju.

Big Huge Games to niezależne studio zajmujące się tworzeniem gier, za którym stoją weterani z dwudziestoczteroletnim doświadczeniem w branży, Brian Reynolds oraz Tim Train. Debiutancka gra Big Huge Games, DomiNations, jest już dostępna do pobrania za darmo na iPhone, iPod touch, iPad i urządzenia przenośne z systemem Android.

– Stworzyliśmy DomiNations od podstaw z myślą o połączeniu rozbudowanej warstwy strategicznej, w opracowywaniu której mamy ponad dwadzieścia lat doświadczenia, z szybką i dającą dużo frajdy rozgrywką taktyczną, przystosowaną do urządzeń mobilnych – przyznaje Brian Reynolds, dyrektor kreatywny DomiNations.

DomiNations to gra strategiczna, polegająca na budowaniu baz, w której gracze staną na czele największych i najsłynniejszych narodów na świecie. DomiNations obejmuje swym zasięgiem całą historię ludzkości i wymaga od graczy, by opracowali fundamentalne dla cywilizacji wynalazki, wykorzystali przewagę strategiczną charakterystyczną dla danego narodu i wznieśli cuda świata, by w konsekwencji sięgnąć po zwycięstwo. Kiedy na czele ich wojsk staną słynni przywódcy, tacy jak Aleksander Wielki, Kleopatra czy Napoleon, gracze będą mogli na nowo rozegrać największe konflikty w historii ludzkości, nie ruszając się z fotela.

– Big Huge Games zwiastuje nadejście nowej generacji mobilnych gier strategicznych dzięki DomiNations, która postawi przed graczami niespotykane wcześniej wyzwania, obfitujące w strategiczne decyzje i oferujące dużą głębię rozgrywki – dodaje John Robinson, dyrektor naczelny Nexon M.

W DomiNations gracze będą mogli wznieść ponad 100 niepowtarzalnych budowli, aby rozwinąć swoją cywilizację i bronić się przed atakującymi armiami. Gracze będą też musieli zarządzać zasobami żywności i dbać o gospodarkę, nie zapominając o werbowaniu wojska i opłacaniu najemników, by podbić cywilizacje sąsiadujące z ich narodem, a wszystko to w bitwach rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Ich sukcesy przełożą się na wpływ ich państwa i pozwolą im zdobyć cenne łupy. Solidny tryb jednoosobowy zaoferuje graczom kampanię rozciągającą się od Złotego Rogu po II wojnę światową i daleką przyszłość. W trybie wieloosobowym gracze zmierzą się z przeciwnikami z całego świata i zawiążą sojusze, by razem zmiażdżyć wrogów.

DomiNations można pobrać na iPhone, iPad i iPod touch z App Store, a na urządzenia z systemem Android z Google Play.