Bilkom od teraz z możliwością kupna biletów PKP Intercity

Aplikacja Bilkom pojawiła się 6 tygodni temu, w sam raz na rozpoczęcie Euro 2012. Pozwala ona na sprawdzanie połączeń kolejowych na terenie całego kraju, a jej producentem jest TK Telekom. Wczoraj zaprezentowano jej kolejną funkcję, czyli kupno biletów w pociągach Intercity za pomocą smartfona.


Aplikacja Bilkom

Jeszcze 6 tygodni temu podróżni mieli utrudnione korzystanie z rozkładów pociągów PKP na smartfonach. Dostępne aplikacje firm trzecich, takie jak  takie jak Rozkłady PKP czy DB Navigator nie były zadowalające, często wskazywały także inne dane niż strona PKP. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją aplikacji Bilkom w wersji na Androida, która jako pierwsza spełniła nasze oczekiwania.

Zobacz także: Nie usuwaj Dead Trigger, jeśli korzystałeś z mikropłatności

Zakup biletów

Dzięki aplikacji Bilkom można teraz także zakupić bilety dla wyszukanego połączenia. Bilet jest następnie przesyłany MMSem na telefon, który następnie należy pokazać konduktorowi w razie kontroli. System działa obecnie dla pociągów PKP Intercity, a najpopularniejsze pociągi w kraju, czyli TLK, nie są jeszcze obsługiwane przez system. Przedstawiciele PKP na prezentacji obiecywali jednak, że to tylko kwestia czasu. Najpierw aplikacja musi zostać przetestowana na mniejszej liczbie połączeń, w razie wystąpienia jakichkowiel błędów systemu. Więcej o płatnościach za pomocą aplikacji pisaliśmy na łamach serwisu PC World, gdzie opisaliśmy jej najważniejsze funkcje.