Bill Clinton - Internet dla każdego

Bill Clinton proponuje dotacje w wysokości 50 mln USD na udostępnienie Internetu dla najmniej zarabiających.

Biały Dom w ramach programu ClickStart planuje wydatki rzędu 50 mln USD na udostępnienie Internetu dla najmniej zarabiających. Propozycja ogłoszona we wtorek w San Francisco ma ułatwić dostęp do Internetu 9 mln rodzin. Na razie 25 gospodarstw w kalifornijskim Oakland otrzymało komputery i dostęp do Internetu za pośrednictwem rządowego programu ClickStart. Po objęciu 600 rodzin w Oakland program dotrze także do innych miast. Każda z rodzin uczestniczących w programie wydzierżawi komputer z oprogramowaniem w cenie 5-10 USD miesięcznie. Firmy zaangażowane w program ClickStart to m.in. 1stUp.com, Alta Partners, RedGorilla, Novell, PeoplePC i eBay.

B. Clinton ogłosił też program pomocy szkołom. Administracja planuje przeznaczyć na ten cel 2 mld USD zaoszczędzone na obniżkach niektórych podatków. Prezydent podkreślał konieczność zlikwidowania przepaści między osobami mającymi dostęp do technologii a Amerykanami, którzy takich możliwości nie mają. W ubiegłotygodniowym przemówieniu prezydent USA powiedział: "Podłączenie do Internetu szkół i bibliotek jest konieczne, ale to dopiero początek".

Amerykańskie Studium Rządowego Centrum Zarządzania i Telekomunikacji wykazało, że korzystanie z Internetu zależy od dochodów. Z sieci korzysta ok. 60% Amerykanów zarabiających rocznie ponad 75 tys. USD i tylko 12% o rocznych dochodach w granicach 10 tys. USD.

Więcej informacji: www.news.com