Bill Clinton za rozwojem Internetu

We wczorajszym przemówieniu prezydent USA Bill Clinton zdecydowanie opowiedział się za dalszym rozpowszechnianiem dostępu do Internetu w społeczeństwie amerykańskim.

Wczorajsze przemówienie prezydenta USA Billa Clintona zdominowały planowane przez Biały Dom inicjatywy społeczne i propozycje obniżki niektórych podatków. Prezydent często wspominał o wpływie "elektronicznej ekonomii" na życie Amerykanów.

Clinton uważa, że rząd powinien pomagać w likwidowaniu różnic między obywatelami posiadającymi łatwy dostęp do Internetu a tymi, którzy go nie mają. Prezydent w związku z tym zaapelował do firm tworzących nowe technologie, aby wzięły udział w rządowym programie upowszechniania sieci, obiecując im nawet ulgi podatkowe. Prezydent zaproponował zwiększenie nakładów na szkoły i biblioteki inicjując programy subsydiów e-rate.

Obecnie dostęp do Internetu ma ok. 90% amerykańskich szkół, lecz w wielu z nich sprzęt jest przestarzały. "Musimy podłączyć do Internetu wszystkie nasze szkoły" - powiedział Clinton. Wezwał też rząd do "przyspieszenia marszu ku nowym odkryciom", sugerując wydatki na poziomie 3 mld USD na badania naukowe.

Więcej informacji: home.cnet.com