Bill Gates: Natal również na PC

Projekt Natal, rewolucyjny system kontroli zapowiedziany pierwotnie wyłącznie Xbox 360, będzie działać również na PC. Informacja wyszła z ust Billa Gatesa, spokojnie można więc uznać ją za oficjalną.

Bill Gates powiedział w wywiadzie dla serwisu Cnet, że "Projekt Natal", rewolucyjny system kontroli przedstawiony podczas targów E3, będzie przeznaczony również na komputery stacjonarne. Według pierwotnych założeń technologia miała być wykorzystana jedynie do obsługi Xboksa 360.

Podczas wywiadu Gates wspomniał, że Natal to coś więcej niż system kontroli do gier. Technologia ma według niego umożliwić również np. zarządzanie za pomocą gestów różnymi systemami w domu, choćby muzyką i filmem.

Gates powiedział, że cały biznes komputerowy zyska na wprowadzeniu technologii Natal. Dodał: "myślę, że Natal zaprezentuje wielką wartość, choćby w biurze, kiedy podłączymy go do peceta z Windows".

Natal to zaawansowany system sterowania, wiernie odwzorowujący ruchy użytkownika - kamera śledzi jego zachowanie i rejestruje wykonywane przez niego gesty, tłumaczone następnie na język zrozumiały dla systemu. Człowiek może też wydawać polecenia głosowe i w ten sposób zarządzać np. odtwarzaniem multimediów. Więcej informacji na temat projektu oraz materiał wideo z jego prezentacji znajdziecie w artykule "Ty jesteś kontrolerem" - Microsoft prezentuje Projekt Natal.

Nasza Redakcja przetestowała i wybrała najlepsze nawigacje - zobacz ranking!

Nowość: najlepsze nawigacje z redakcyjnego rankingu możesz kupić w naszym sklepie. Sprawdź!