Bill Gates dba o zdrowie

Na sesji otwierającej coroczne posiedzenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) naczelny architekt oprogramowania Microsoftu, zapowiedział, że prowadzona przez jego ojca fundacja Bill & Melinda Gates Foundation przeznaczy kolejne 250 milionów USD na badania dotyczące poprawy jakości ochrony medycznej. Zaapelował też do światowych przywódców o wzmożenie wysiłków na rzecz poprawienia jakości życia i zdrowia obywateli całego globu.

"Rządy bogatych i rozwijających się krajów muszą dramatycznie zwiększyć środki na zwalczanie epidemii. Trzeba maksymalizować działania mające na celu wynalezienie rozwiązań ratujących jak największą liczbę istnień" - powiedział Gates w swoim przemówieniu. "Jestem przekonany, że w najbliższych dziesięciu latach dokonamy większej ilości odkryć w tej dziedzinie niż w ciągu ubiegłego półwiecza" - dodał na zakończenie.

Założona w styczniu 2000 roku fundacja Billa i Melindy Gatesów skupia się na upowszechnianiu dostępu do nowoczesnych technologii oraz badaniach nad poprawą ogólnego stanu zdrowia ludzkości. W styczniu przeznaczyła 750 milionów USD na szczepienia przeciwko najgroźniejszym chorobom. WHO szacuje, że w latach 2005-2012 na uodpornienie 27 milionów dzieci z najbiedniejszych obszarów Ziemi potrzeba co najmniej 8 miliardów USD.

Więcej informacji na stronach WHO oraz Fundacji.

Przypomnijmy, że m.in. za działalność dobroczynną, założyciel Microsoftu został uhonorowany przez królową brytyjską Elżbietę II tytułem Kawalera Orderu Imperium Brytyjskiego.


Zobacz również