Bill Gates: "kryzys ekonomiczny nie powinien odbijać się na biednych"

Bill Gates zabrał dziś głos w sprawie globalnego kryzysu ekonomicznego. Jego zdaniem bardzo prawdopodobne jest, że ochłodzenie światowej gospodarki najbardziej odczują kraje biedne.

Na swoim wystąpieniu w Delhi, Bill Gates apelował do rządów bogatych krajów o nie ograniczanie pomocy dla najbiedniejszych regionów świata.

"Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że rządy najbogatszych państw w obawie przed konsekwencjami kryzysu, będą chciały ograniczyć wydatki. Jednym z możliwych rozwiązań jest ograniczenie pomocy płynącej do krajów najbiedniejszych. Nie możemy do tego dopuścić. Bycie hojnym jest bowiem, w obecnych, trudnych czasach, bardzo ważne."

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
Bill Gates: "kryzys ekonomiczny nie powinien odbijać się na biednych"

Były szef Microsoftu bardzo optymistycznie wypowiedział się o nowo wybranym prezydencie Stanów Zjednoczonych. Jego zdaniem, Barack Obama ma zdolności do tego by bardzo szybko wyprowadzić USA na prostą.

Bill Gates wyraził również nadzieję, że indyjskie Ministerstwo Zdrowia zrobi dobry użytek z nowych technologii i będzie skutecznie walczyć z licznymi chorobami nękającymi ten kraj.

Przypomnijmy, że obecnie były szef Microsoftu zajmuje się przede wszystkim działalnością charytatywną. Jego fundacja, założona w 1994 roku, wydała już 17 miliardów dolarów. Część z nich została przeznaczona na walkę z chorobą Heinego-Medina.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: