Bill Gates nie stracił na Viście

Chociaż podobno nie jest już najbogatszy na świecie (wyprzedził go meksykański multimiliarder Carlos Slim) to rachunki za prąd, gaz i benzynę nadal nie należą do problemów Billa Gatesa. Forbes ponownie umieścił go na pierwszym miejscu w rankingu najbogatszych Amerykanów. Majątek największego (wciąż) akcjonariusza Microsoftu szacowany jest teraz na 59 mld USD.

Koncern z Redmond nie zdołał istotnie wzmocnić swojej pozycji wobec Google na rynku internetowym, a jego odpowiedź na iPoda (Zune) dotychczas nie okazała się megahitem. Microsoft jednak nieprzerwanie zarabia krocie na sprzedaży oprogramowania. Sam Gates, zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią, zaczyna skupiać się na działaniach związanych z innymi przedsięwzięciami, zwłaszcza z fundacją prowadzoną wraz z żoną Melindą. Forbes szacuje, że "Bill & Melinda Gates Foundation" zarządza już majątkiem o wartości 33 mld USD.

Gates to oczywiście nie jedyny reprezentant branży na liście "The 400 Richest Americans". Larry Ellison, szef Oracle, z majątkiem 26 mld USD znalazł się na pozycji czwartej. Tuż za nim ex equo na 5 miejscu w rankingu - Sergey Brin i Larry Page (każdy wyceniony na 18,5 mld USD). Michael Dell (17,2 mld USD, numer 8 na liście). Forbes wyliczył, że majątek Paula Allena z Microsoftu wart jest 16,8 mld USD (miejsce 11). Steven Ballmer, prezes Microsoftu, pojawia się na miejscu 16 w zestawieniu, z fortuną szacowaną na 15,2 mld USD.

Czytaj także:

Forbes: milionerom dziękujemy (ubiegłoroczne wyniki rankingu)