Bill Gates - wreszcie z dyplomem macierzystej uczelni!

Kim można zostać posiadając jedynie średnie wykształcenie? Pielęgniarką? Sprzedawcą w supermarkecie? Prezydentem Polski? A może by tak... najbogatszym człowiekiem na świecie?

William H. Gates, założyciel Microsoftu, rozpoczął studia na wydziale matematyki Harvard University we wrześniu 1973 roku, ale z czasem z nich zrezygnował. Bardziej intrygowały go komputery: jeszcze w trakcie studiów zajął się opracowaniem języka Basic dla komputera Mids Altair. W 1975 r. wraz z Paulem Allenem założył firmę o nazwie "Micro-Soft", przemianowaną później na "Microsoft".

Do raz przerwanych studiów nie wrócił już nigdy, a mimo to - głównie za sprawą kontraktu z IBM - szybko stał się milionerem, osobą wyznaczającą trendy w branży programistycznej oraz, w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, najbogatszym człowiekiem na świecie.

Zobacz również:

  • Microsoft: Bill Gates wysyłał niestosowne maile do pracownicy
  • Bill Gates żałuje kontaktu z Jeffreyem Epsteinem
  • Przełomowe odkrycie - wykryto nowy rodzaj gwiazd

I to wszystko bez dyplomu!

Wczoraj, 7 czerwca 2007 roku, w trakcie uroczystej gali odbywającej się na Harvard University, Billowi Gatesowi uroczyście wręczono dyplom przyznający mu honorowy tytuł naukowy, odpowiednik polskiego doktoratu honoris causa.

Jak powiedział podczas krótkiego przemówienia, niezmiernie cieszy go fakt, że może dotrzymać danej rodzicom obietnicy i pochwalić się tacie tytułem uzyskanym na znamienitej uczelni. Jako że w lipcu przyszłego 2008 roku zmienia pracę, wzmianka o Harvard University w życiorysie z pewnością mu się przyda.

Warto zajrzeć: "Staruszek Bill, czyli 50 lat minęło..."