Bill Gates żałuje kontaktu z Jeffreyem Epsteinem

Po odejściu z firmy i rozwodzie z żoną, Bill Gates musi mierzyć się z cieniem minionej znajomości ze znanym przestępcą.

Bill Gates żałuje kontaktu z Jeffreyem Epsteinem

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, wciąż jest pod ostrzałem mediów. Zaczęło się na romansie z pracownicą i rezygnacji z zarządu. Sprawa poskutkowała wewnętrznym dochodzeniem i sfinalizowanym niedawno rozwodem z żoną Melissą, ale nie był to koniec zawirowań wokół filantropa.

Gates wciąż jest w ogniu pytań związanych z jego znajomością z Jeffreyem Eppsteinem - multimilionerem i przestępcą seksualnym, oskarżonym o handel dziećmi w celach seksualnych w 2019 roku. W wywiadzie dla Andersona Coopera z CNN, Bill Gates starał się utwierdzić wszystkich, że bardzo żałuje tej znajomości i został oszukany:

Ogromnym błędem było spędzanie z nim czasu, dodawanie mu wiarygodności przebywając tam. Miałem z nim kilka kolacji, wiesz, mając nadzieję na to, co mówił o zdobyciu miliardów z filantropii na rzecz globalnego zdrowia, dzięki kontaktom które miał i mógł ujawniać. Kiedy okazało się, że to nie było rzeczywiste, partnerstwo się skończyło.

Podobno spotkania odbywały się w latach 2011-2014. Epstein przyznał się do niektórych przestępstw seksualnych już w 2008 roku, a także odsiedział 13 miesięcy w więzieniu. Co prawda to, co mówi Gates, nie rzuca go w złym świetle, ale biorąc pod uwagę fakt, że zhańbiony menedżer finansowy zmarł w nieco tajemniczych okolicznościach w 2019 roku, gdy śledztwo było nadal aktywne, powiązanie z nim nie służy nikomu.

Zobacz również:

  • Microsoft: Bill Gates wysyłał niestosowne maile do pracownicy
  • Forza Horizon 5 - wszystko, co chciałbyś wiedzieć o grze [7.12.2021]

Gates podkreślił również, że nie ma to żadnego związku z jego rozwodem i chce odpocząć:

To czas na refleksję i w tym momencie muszę iść naprzód. Najlepiej, jak się da, uzdrowię się w otoczeniu rodziny.

Zobacz także: To odkrycie wstrząśnie historią matematyki!

Źródło: neowin.net