Bill Gates zawita do Polski

W pierwszym tygodniu lutego Polskę odwiedzi Bill Gates - prezes rady nadzorczej i Główny Architekt Oprogramowania koncernu Microsoft. Celem wizyty jest, jak czytamy w komunikacie prasowym, "podkreślenie znaczenia rynku polskiego dla Microsoft Corporation oraz omówienie możliwości zwiększenia udziału firmy w rozwoju polskiej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego". Będzie to już trzecia wizyta Gatesa w Polsce.

Bill Gates zawita do Polski

Bill Gates

Wiadomo już, że wizyta potrwa jeden dzień - Bill Gates zamierza odbyć kilka spotkań z reprezentantami polskich środowisk politycznych i biznesowych, aby wymienić poglądy na temat rosnącej roli nowych technologii oraz kierunków ich rozwoju. W planie wizyty znalazły się również rozmowy z przedstawicielami polskich władz na temat możliwości większego zaangażowania firmy w realizację programów edukacyjnych i prospołecznych w naszym kraju, a także spotkanie prasowe (na pewno będą na nim również nasi reporterzy). Przewidziano także spotkanie z polskimi informatykami, programistami, specjalistami od bezpieczeństwa systemów IT, laureatami konkursów i programów organizowanych lub wspieranych przez Microsoft.

"Wizyta Billa Gatesa w Polsce jest wyrazem znaczenia jakie zarówno on, jak i Microsoft Corporation, przywiązują do naszego szybko rozwijającego się kraju, posiadającego ogromny potencjał intelektualny i technologiczny" - mówi Marek Roter, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy Microsoft - "Jestem przekonany, że ta wizyta i podjęte w jej trakcie ustalenia przyczynią się do rozwoju nowych technologii w Polsce, a także do wyrównania szans w dostępie do narzędzi i umiejętności informatycznych w naszym kraju".

Warto przypomnieć, że będzie to trzecia wizyta twórcy firmy Microsoft w Polsce. Podczas ostatniego pobytu, w październiku 2003 roku, zainicjował on program edukacyjny "Partnerstwo dla Przyszłości", którego celem jest propagowanie wykorzystywania nowoczesnych i legalnych rozwiązań informatycznych w polskich szkołach.

Zainteresowanym polecamy lekturę wywiadu z Billem Gatesem i Steve'm Ballmerem (dyrektorem generalnym Microsoftu), przeprowadzonego podczas niedawnych targów CES - "Ballmer i Gates: "Nasze narzędzia są najlepsze na świecie".

Aktualizacja: 01 lutego 2006 11:57

Jak donosi PAP, Prezydent RP Lech Kaczyński (patrz również: "Lech Kaczyński: 'Internet to okno na świat'") ma zamiar przyjąć jutro w Pałacu Prezydenckim Billa Gatesa. Ma być traktowany jak duży inwestor, który godzi się inwestować w Polsce.