Bill Gates znów udziela się charytatywnie

Fundacja charytatywna założona przez Billa Gatesa oraz jego żonę zdecydowała się przeznaczyć 255 milionów dolarów na walkę z chorobą Heinego-Medina. Kolejne pieniądze dołożyły rządy Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Fundacja należąca do Billa Gatesa oraz jego żony zdecydowała się przeznaczyć 255 milionów dolarów na konto organizacji Rotary International. Kolejne pieniądze zostały ofiarowane przez rządy Wielkiej Brytanii (137 milionów dolarów) oraz Niemiec (129 milionów).

Gates, który znany jest z udziału w licznych akcjach charytatywnych, podkreślił na zjeździe Rotary International w San Diego konieczność walki z chorobą Heinego-Medina.

Bill Gates znów udziela się charytatywnie

"Wiemy dokładnie ile ludzi w zeszłym roku zachorowało na tę chorobę: 1625. Porównując to z liczbami sprzed 20 lat nie jest to dużo. Niektórzy mogliby stwierdzić, że to już wystarczy, że więcej walczyć nie trzeba. Musimy jednak niemal całkowicie wyeliminować tę chorobę. Inaczej może się zdarzyć, że powróci ze zwielokrotnioną siłą."

Bill Gates, który niemal całkowicie wycofał się z firmy Microsoft ma bardzo ambitne plany na przyszłość. Obejmują walkę z największymi problemami świata: wirusem HIV, malarią oraz zapaleniem płuc.

Zobacz także:

Bill Gates dofinansuje polskie biblioteki

Bill Gates: "kryzys ekonomiczny nie powinien odbijać się na biednych"

Kogo niepokoi Fundacja Gatesów?

Aktualizacja: 26 stycznia 2009 15:45

Dodaliśmy materiał filmowy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: