Binance wydaje wojnę przestępcom kryptowalutowym. Cykl szkoleń dla organów ścigania dotarł do Warszawy

Świat kryptowalut w ostatnich latach rozrastał się gwałtownie i trzeba przyznać, dziko. Powstaje jednak coraz więcej inicjatyw mających zakończyć tę wolną amerykankę – jedną z nich jest program szkoleniowy firmy Binance, mający na celu walkę z przestępstwami kryptowalutowymi.

fot. materiały prasowe

Binance to popularna giełda kryptowalut – według danych sprzed dwóch lat, największa na świecie kryptogiełda jeśli chodzi o wolumen obrotu. W interesie jej założycieli leży więc zwalczanie przestępstw cybernetycznych i finansowych, do których dochodzi przy użyciu blockchaina. Aby im zapobiegać, zespół Binance Investigations stworzył serię warsztatów szkoleniowych dla przedstawicieli organów ścigania z różnych krajów.

Szkolenia w walce z przestępstwami kryptowalutowymi

Przygotowanie przez Binance szkolenia, do Polski dotarły wiosną tego roku. W dniach 27-28 kwietnia w Warszawie odbyły się spotkania ze śledczymi i prokuratorami specjalizującymi się w zwalczaniu przestępstw kryptowalutowych. Szkolenia poprowadziły Melanie Lefebvre z zespołu Binance LE Training oraz Lilija Mažeikienė z Binance Investigations.

Zobacz również:

  • Działo się w 2022 roku! O tych rzeczach będziemy pamiętać
  • Bitcoin leci na łeb, na szyję. Ma rekordowo niską wartość

Podczas warsztatów przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości wzięli udział w szkoleniu przybliżającym koncepcję kryptowalut, a także poznali metody wykrywania przestępstw na blockchainie: śledzenie przepływów pieniężnych, odnajdowanie ich źródeł czy docelowych adresatów i możliwości przejmowania tych aktywów przez organy ścigania.

Podobne szkolenia organizowane są przez Binance w wielu różnych krajach, m.in. w Argentynie, Australii, Bułgarii, Brazylii, Filipinach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraelu, Kanadzie, Korei Południowej, Niemczech, Nowej Zelandii, Portugalii, Szwecji, Tajlandii, Ukrainie, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jak deklaruje Kyrylo Khomiakov, General Manager Binance w CEE:

Ochrona użytkowników jest dla nas priorytetem. Zależy nam na tworzeniu bezpiecznego ekosystemu finansowego, stąd nasze zobowiązanie do zapobiegania przestępstwom. Łącząc siły z polskimi organami ścigania, chcemy dzielić się naszą wiedzą i ekspertyzą, tym samym pomagając im w ochronie polskiego systemu finansowego przed aktywnością przestępczą.

Zobacz także: Jedna z największych sieci kryptowalut stała się bardziej przyjazna środowisku – to Ethereum


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: