BioShock 2 potwierdzony

Potwierdziły się plotki o tworzeniu kontynuacji jednej z najlepszych gier zeszłego roku, BioShock. Take-Two oficjalnie ogłosiło, iż pod koniec 2009 na rynek trafi druga część tytułu.

Wiadomość o tworzeniu kontynuacji BioSchocka jest już pewna. Potwierdziły się także inne plotki dotyczące projektu. Drugą częścią gry będzie się bowiem zajmował inny zespół producentów.

BioShock 2 potwierdzony

BioShock został stworzony przez Irrational Games (teraz znany jako 2K Boston). Zamiast tego zespołu grą zajmie się 2K Marin. Take-Two nie wyjaśniło jednak powodów tej zmiany. Wiadomo jedynie, że ciągle w produkcji będzie uczestniczył szef zespołu z Bostonu.

Zobacz również:

  • GTA 4 i Red Dead Redemption otrzymają remastery? Znany dziennikarz potwierdza
  • Battlefield 2042 – wymagania, premiera, gameplay. Wszystko co wiemy [Aktualizacja 16.09.2021]

Oczywiście za wcześnie jest na podawanie jakichkolwiek informacji na temat BioSchock 2. W tym momencie wiadomo jedynie, że premiera gry nastąpi najwcześniej w czwartym kwartale 2009 roku.

Czemu firma zdecydowała się ogłosić premierę tak wcześnie? Zapewne jest to związane z próbą przejęcia Take-Two przez Electronic Arts. Po potwierdzeniu prac nad drugą częścią BioShock wartość firmy zapewne wzrośnie.