BioShock 2 potwierdzony

Potwierdziły się plotki o tworzeniu kontynuacji jednej z najlepszych gier zeszłego roku, BioShock. Take-Two oficjalnie ogłosiło, iż pod koniec 2009 na rynek trafi druga część tytułu.

Wiadomość o tworzeniu kontynuacji BioSchocka jest już pewna. Potwierdziły się także inne plotki dotyczące projektu. Drugą częścią gry będzie się bowiem zajmował inny zespół producentów.

BioShock został stworzony przez Irrational Games (teraz znany jako 2K Boston). Zamiast tego zespołu grą zajmie się 2K Marin. Take-Two nie wyjaśniło jednak powodów tej zmiany. Wiadomo jedynie, że ciągle w produkcji będzie uczestniczył szef zespołu z Bostonu.

Oczywiście za wcześnie jest na podawanie jakichkolwiek informacji na temat BioSchock 2. W tym momencie wiadomo jedynie, że premiera gry nastąpi najwcześniej w czwartym kwartale 2009 roku.

Czemu firma zdecydowała się ogłosić premierę tak wcześnie? Zapewne jest to związane z próbą przejęcia Take-Two przez Electronic Arts. Po potwierdzeniu prac nad drugą częścią BioShock wartość firmy zapewne wzrośnie.


Zobacz również