BioShock 2 w produkcji?

Jeszcze nie ochłonęliśmy po emocjach jakie zaserwował nam Bioshock, a już w Internecie pojawiają się pierwsze plotki o jego następcy. Wiele wskazuje na to, że twórcy już teraz bardzo poważnie przygotowują się do produkcji sequela gry.

Wszystko zaczęło się od wiadomości, że firma 2K Boston otwiera nowe studio. Już sam ten fakt może dawać do myślenia. Szybko okazało się jednak, że to nie wszystko.

BioShock, jeden z najlepszych shooterów 2007 roku

BioShock, jeden z najlepszych shooterów 2007 roku

Nieoficjalnie mówi się, że większość zespołu jaki pracował nad Bioshockiem, ma dosyć współpracy z Kenem Levinem, jednym z szefów firmy. Władze 2K Boston zrozumiały problem i postanowiły otworzyć nowe, niezależne od niego, studio. Podobno ma ono zająć się w całości pracami na grą Bioshock 2. Póki co jednak producent gry nie wystosował żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Trzeba przyznać, że rewelacje te są bardzo ciekawe. Nie tylko dlatego, że na rynku może ukazać się kolejny wielki tytuł, ale również dlatego, że niecodziennie zdarza się aby dochodziło do aż tak ostrych konfliktów. Swoją drogą, interesujące jest to, czym Ken Levine zasłużył sobie na taką niechęć swoich niedawnych współpracowników...

Oby informacje o nowym Bioshocku okazały się prawdziwe. Czekamy na więcej informacji w tej sprawie.