BioShock 4 - nowe informacje na temat gry potwierdzają rewolucję

BioShock 4 może nas solidne zaskoczyć. Twórcy gry szykują dla graczy rewolucję.

Już od dłuższego czasu wiemy, że powstaje kolejna, czwarta już, odsłona cyklu BioShock. Wydawca i właściciel marki BioShock - firma 2K Games, ujawnił do tej pory niewiele informacji na temat gry. Wiemy jedynie, że za kolejną część serii odpowiada studio Cloud Chamber złożone z "weteranów branży".

Prezes 2K Games – David Ismailer, stwierdził na początku minionego roku, że na premierę BioShock 4 będziemy musieli poczekać przynajmniej kilka długich lat. Niestety, ale najnowsze wieści wydają się to potwierdzać.

Zobacz również:

  • Bioshock 4 będzie grą RPG z wielkim otwartym światem?
  • Gearbox Software i 2K Games tworzą ostatnią wspólną grę?

Do sieci trafiło kilkanaście ofert pracy umieszczonych przez studio Cloud Chamber. Wśród licznych specjalistów, których poszukuje zespół na szczególną uwagę zasługuje rola starszego scenarzysty, który miałby zająć się m.in. "ponownym ożywieniem świata BioShock" i stworzeniem "efektownych, opartych na postaciach historii w otwartym świecie".

Powyższe informacje sugerują, że prace nad BioShock 4 są tak naprawdę w powijakach. Zespół najprawdopodobniej dopiero wyszedł z fazy koncepcyjnej. Co więcej, potwierdziły się wcześniejsze plotki odnośnie zupełnie nowej struktury świata BioShock 4. Tym razem zamiast zamkniętych lokacji otrzymamy duży, otwarty świat. Pytanie tylko - czy tego naprawdę chcą gracze od cyklu.

Seria Bioshock urzeka głównie znakomitą historią i niezwykłymi, klimatycznymi lokacjami. W przypadku otwartego świata, twórcy mogą mieć nie lada problem, aby utrzymać urok poprzednich odsłon serii.

Zobacz również: Diablo 2 Resurrected - ruszyły zapisy do beta testów