BioShock Infinite - tejemnicza dziewczynka w podniebnej fortecy (zapowiedź)

BioShock Infinite od pierwszego momentu przyciąga i intryguje niemal każdego, kto zetknął się z dwiema poprzednimi odsłonami tej słynnej serii. Kim jest tajemnicza Elizabeth? Z kim przyjdzie nam walczyć w podniebnym mieście Columbia?

W BioShock Infinite trafimy do podniebnego miasta o nazwie Columbia. Na pierwszy rzut oka wygląda ono wprost przepięknie. Śliczne i zadbane uliczki, porządek, zielone i przystrzyżone drzewa. Jednak w uroku miasta czai się coś dziwnego, niemal psychodelicznego.

Specyficzne zachowanie mieszkańców sprawia, że włos jeży się na głowie. Z czasem przekonujemy się, że nie przepadają oni za obcymi. Kiedyś było tu inaczej - przyjaźnie i sielankowo, niemal doskonale.

W BioShock Infinite Columbia jest wynikiem amerykańskiego projektu, który miał być ucieleśnieniem wszystkich wzniosłych ideałów zapisanych w konstytucji tego kraju. Z czasem okazało się jednak, że z uwagi na ogromną siłę militarną miasto stanowi poważne niebezpieczeństwo dla uporządkowanego świata. Nie zdołano go jednak unieszkodliwić - Columbia szybko zniknęła w chmurach.

W przestworzach doszło jednak do wojny domowej. W jej wyniku człowiek imieniem Comstock przejął władzę w mieście i rządzi dzięki swoim ogromnym wpływom w grupie zwanej The Founders (Założyciele). Dawne ideały zostały wypaczone, a miasto stało się żałosną karykaturą piękna i bezpieczeństwa.

Songbird to obrońca Elizabeth - prawda, że uroczy?

Songbird to obrońca Elizabeth - prawda, że uroczy?

Z punktu widzenia gracza Columbia to ogromne, otwarte przestrzenie. Zupełne przeciwieństwo Rapture. W BioShock Infinite nie raz przyjdzie Ci zawisnąć wiele kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Co więcej, w takich warunkach stoczysz także mnóstwo pojedynków. Silnik Unreal Engine 3 sprawi natomiast, że efekty specjalne nie raz zapierać będą dech w piersiach.

Jest rok 1912, a ty w BioShock Infinite wcielasz się w byłego detektywa imieniem Booker DeWitt. Twoje zadanie jest z pozoru jasne: uratować dziewczynkę imieniem Elizabeth. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić - mała przetrzymywana jest przez władców miasta w specjalnym więzieniu.