BioWare zajmie się tworzeniem na Nintendo DS

NDS święci na światowych rynkach kolejne triumfy. Jego sprzedaż bije kolejne, ustalone przez siebie na rynku handheldów rekordy. Nic dziwnego, że platformą zainteresował się prawdziwy gigant rynku gier komputerowych - BioWare Corp.

BioWare zajmie się tworzeniem na Nintendo DS
Zarząd firmy bynajmniej nie podjął decyzji pod wpływem impulsu. Ray Muzyka i Greg Zeschuk, szefowie studia, wyrazili swoje zainteresowanie tworzeniem gier na mobilne platformy już w trakcie ubiegłorocznych targów E3. Pomysł był również dyskutowany podczas marcowej konferencji GDC.

O zdanie zapytano także fanów. Na oficjalnej stronie BioWare pojawiła się sonda z zapytaniem co myślą gracze o rozpoczęciu produkcji na handheldy. Nie wiadomo było o jaką konkretnie platformę chodzi. Redaktorzy zachodnich serwisów przypuszczali, że będzie to właśnie NDS. Jak widać - mieli rację.

W związku ze sprawą BioWare powołała specjalną grupę odpowiedzialną za tworzenie na konsolkę przenośną. Kierownictwo nad zespołem objął Dan Tudge - założyciel i długoletni szef niezależnego studia Exile Interactive.

Jak na razie nie wiadomo nad jakimi tytułami ma pracować ekipa. Czekamy z niecierpliwością...