Bionic Commando powraca

Firma Capcom właśnie oświadczyła, że ma zamiar powrócić do tytułu, który niegdyś przyniósł jej sporo rozgłosu. Mowa tu o Bionic Commando. Podobno właśnie rozpoczęły się prace nad sequelem gry. Tytuł miałby się ukazać na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz PC.

Pierwsza część tego hitu ukazała się w 1988 roku. W owym czasie ta platformówka 2D była naprawdę wielkim przełomem. I choć wielu fanów oczekiwało kontynuacji, to twórcy nie byli zbyt skorzy by ją zapowiedzieć.

Sytuację trochę ratowały dwa tytuły na konsolę Game Boy. Te jednak nie były oficjalnymi sequelami, a ich jakość pozostawiała wiele do życzenia.

Teraz ma się to zmienić. Capcom właśnie ogłosiło, że pracuje nad nową grą przeznaczoną na Xboxa 360, PlayStation 3 oraz PC. Gra będzie się nazywać po prostu Bionic Commando. Jak zapowiadają twórcy, nowe dzieło nie straci wiele z "klimatu dawnych lat". Co więcej, jak na dzisiejsze czasy przystało, grafika i fabuła będą dopracowane na najwyższym poziomie.

W wersji gry z roku 1988 zadaniem gracza było uratowanie superbohatera Joe. Teraz trzeba przyznać, że twórcy postarali się trochę bardziej. Nasz bohater, po tym jak udało mu się uratować swój kraj przed zagładą, zostaje przez rząd skazany na śmierć. Dziwny obrót spraw. Jednak tu Nathanowi Spencerowi z pomocą przychodzą terroryści, który wysadzają wielką bombę akurat w dzień jego egzekucji. Rząd jego ojczyzny, nie myśląc wiele, zwraca się o pomoc do swojego dawnego bohatera.

Aby gra była jak najlepszej jakości pracują nad nią trzy studia. Po jednym z Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. Czy twórcom uda się wykrzesać coś na miarę hitu sprzed blisko 20 lat? Odpowiedź na to pytanie poznamy już za kilka miesięcy.


Zobacz również