Bioshock 2 Protector Trials już dziś, za darmo

Po długich oczekiwaniach i licznych obietnicach fani Bioshocka 2 w wersji na PC, doczekają się nareszcie nowego DLC. Protector Trials będzie od dzisiaj bezpłatnie dostępne dla wszystkich posiadaczy komputerów osobistych.

Początkowo firma 2kGames, która odpowiada za produkcję serii, utrzymywała że dodatek Protector Trials nigdy nie ukaże się w wersji na PC. Miało to być spowodowane "problemami technicznymi" oraz zbyt dużą ilością czasu potrzebnego na jego wyprodukowanie.

Deweloper zmienił zdanie w październiku ubiegłego roku kiedy to ogłoszono, że Protector Trials ukaże się w grudniu 2010 a kolejny dodatek (już płatny) - Minerva's Den, w marcu 2011.

Datę ukazania się Protector Trials kilkakrotnie przekładano. Teraz wreszcie doczekaliśmy się premiery tego DLC. Ma ona nastąpić jeszcze dzisiaj. Dodatek dostępny będzie wraz z patchem, który poprawia różne niedociągnięcia.

Bioshock 2: Protector Trials rozszerza podstawową wersję gry o sześć poziomów (w trybie dla pojedynczego gracza). W Protector Trials wcielamy się w postać Big Daddy'iego, którego zadaniem jest ochrona małej siostrzyczki.

Studio 2kGames poinformowało, że prace nad drugim DLC - Minerva's Den ciągle trwają.