Bioshock trafił na iOS, ale tylko dla posiadaczy najnowszych urządzeń Apple

Bioshock to popularna seria gier z gatunku FPS wydawanych na komputery osobiste i konsole. Pierwsza część z cyklu doczekała się właśnie wykonanej przez 2K Games konwersji na urządzenia mobilne z systemem iOS. Niestety, tytuł jest dość drogi, a gra uruchomi się tylko na kilku najnowszych urządzeniach.

Pierwsza część serii gier Bioshock została pierwotnie wydana w 2007 roku na komputery osobiste oraz konsole poprzedniej generacji. Teraz ten tytuł w praktycznie niezmienionej formie trafia na smartfony i tablety. Studio 2K Games zajęło się konwersją gry, w którą można teraz grać z wykorzystaniem ekranu dotykowego oraz dedykowanego do systemu iOS kontrolera.

Bioshock trafił na iOS, ale tylko dla posiadaczy najnowszych urządzeń Apple

Bioshock w wersji na iOS nie różni się praktycznie od oryginału. Poczyniono tylko pewne zmiany ze względu na ekran dotykowy oraz, niestety, obniżono nieco szczegółowość tekstur. Związane było z ograniczeniami Apple co do maksymalnej wielkości gier w App Store. Tytuł nie może być ważyć więcej niż 2 GB. Na szczęście nie odbiło się to widocznie w negatywny sposób na jakości grafiki.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]

Grę Bioshock w wersji na iOS można pobrać ze sklepu App Store. Tytuł przeznaczony jest tylko na najnowsze urządzenia mobilne Apple ze względu na spore wymagania. Uruchomić grę będą mogli posiadacze iPada czwartej generacji, iPada Air i iPada Mini 2 oraz telefonów iPhone 5, iPhone 5c i iPhone 5s. Niestety, osoby zainteresowane tym tytułem muszą przygotować się na spory wydatek. Twórcy gry wycenili ją na równowartość około 50 złotych. To nadal nieco mniej, niż cena gry na platformie Steam.