Bioware nadal pracuje nad Dragon Age

Dragon Age po raz pierwszy zostało zapowiedziane już wiele lat temu. Jednak jak się okazuje temat tej gry nadal jest aktualny. Nie zmieniła się nawet data planowanej premiera.

W ostatnim czasie magazyn EuroGamer przeprowadził wywiad z Mattem Atwoodem, osobą odpowiedzialną za PR w Bioware. Jak się okazało prace nad długo oczekiwanym RPG'iem, Dragon Age, nadal trwają. Co ciekawe, zmianie nie uległa dawno zaplanowana premiera gry. Nadal przewidziana jest ona na kwiecień 2009 roku.

Bioware nadal pracuje nad Dragon Age

Gra po raz pierwszy została zapowiedziana na targach E3 w 2004 roku. Już wtedy krytycy okrzyknęli ją spadkobiercą Baldur's Gate. To obrazuje jak wielkie oczekiwania spoczywają na Dragon Age. Czy Bioware im sprosta?

Zdaniem Atwooda: jak najbardziej. Twierdzi on jednak, że stworzenie wielkiego dzieła zajmuje bardzo dużo czasu. Jeśli gra ma okazać się przełomem, wszyscy musimy na nią odpowiednio długo zaczekać.

Przedstawiciel producenta potwierdził, że Dragon Age ukaże się na pewno na PC. Nie wiadomo jeszcze czy planowane są wersje na konsole. Wszystko okaże się jednak w najbliższym czasie. Będziemy czekać na więcej informacji w tej sprawie.