Bit9: Firefox najbardziej wadliwą aplikacją

Firma Bit9 sporządziła ranking aplikacji obarczonych największą ilością błędów. Co ciekawe, na samym szczycie zestawienia uplasował się najbardziej znany produkt firmy Mozilla, przeglądarka Firefox.

Specjaliści z Bit9 analizowali programy jakie użytkownicy uznali w tym roku za najpopularniejsze. Niechlubny ranking wygrała słynna przeglądarka Firefox firmy Mozilla. W wersjach 2 oraz 3 doszukano się bowiem aż 40 błędów uznanych na krytyczne.

Drugie miejsce w zestawieniu przypadło aplikacji o nazwie Acrobat, firmy Adobe (analizowano wersje 8.1.1 oraz 8.1.2) gdzie znaleziono 31 błędów. Na najniższym stopniu podium stanął Microsoft Windows Live (MSN) Messenger z 19 "niedoskonałościami".

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że większość z błędów wskazanych przez Bit9 została już dawno naprawiona. Przedstawiciele firmy tłumaczą jednak, że aplikacje te musiały zostać ujęte w zestawieniu, ponieważ nie posiadają specjalnych narzędzi do automatycznej aktualizacji (takich jak Windows Server Update Services).

Harry Sverdlove z firmy Bit9 podkreślił, że najlepszym sposobem na zapewnienie sobie największego bezpieczeństwa jest systematyczne aktualizowanie wszystkich posiadanych programów.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę Bit9.