BitTorrent dostarczy filmowe rarytasy

Firma BitTorrent zamierza uruchomić internetowy serwis filmowy, który będzie specjalizował się w kinie niszowym, praktycznie niedostępnym w tej chwili w Internecie. Będą w nim dostępne filmy z całego świata - w tym m.in. z Chin, Japonii i Indii. "Sądzimy, że internetowa oferta filmowa nie jest w tej chwili kompletna - chcemy ją uzupełnić" - tłumaczą przedstawiciele firmy.

W serwisie znajdą się m.in. filmy z Bollywood oraz japońskie animacje. W pierwszej kolejności z nowej oferty Bittorrenta będą mogli skorzystać Amerykanie - w USA serwis ma ruszyć jeszcze w tym roku. Wiosną przyszłego roku ma wystartować jego europejska wersja.

Wiadomo już, że w serwisie dostępne będą filmy, których próżno szukać w największych serwisach filmowych - m.in. kino chińskie, japońskie, czy indyjskie. Zdaniem przedstawicieli Bittorrenta, serwis przyciągnie osoby zainteresowane m.in. kinem artystycznym i awangardowym.

Nie poinformowano na razie, ile trzeba będzie zapłacić za korzystanie z serwisu. Dostępne w nim pliki będą zabezpieczone przed nieautoryzowanym kopiowaniem przy pomocy systemu DRM.