BitTorrent na legalu

Firma BitTorrent podpisała umowę z wytwórnią Warner Bros., w myśl której koncern wykorzysta system BitTorrent do legalnego dystrybuowania w Internecie swoich filmów oraz programów telewizyjnych. Nowa usługa filmowa wystartuje tego lata.

Warner Bros. jest pierwszym liczącym się koncernem filmowym, który zdecydował się na uruchomienie usługi wykorzystującej system BitTorrent. Na razie nie wiadomo dokładnie, na jakich zasadach będzie działał serwis filmowy Warnera, którego uruchomienie planowane jest na lato.

Przedstawiciele firmy BitTorrent mówią, iż są bardzo zadowoleni z podpisania umowy - ich zdaniem, nawiązanie współpracy z Warnera pokazuje, że protokół BitTorrent niesłusznie był w przeszłości oskarżany o przyczynianie się do piractwa filmowego. "Nigdy nie byliśmy filmowym odpowiednikiem Napstera, nie wspomagaliśmy naszych użytkowników w procederze wymiany materiałów chronionych prawem autorskim" - tłumaczy Ashwin Navin, szef firmy BitTorrent.

Wiadomo już, że jednymi z pierwszych filmów, które udostępnione zostaną w nowym serwisie będzie obraz "Dukes of Hazard" oraz serial "Babylon 5".