BitTorrent pomaga dystrybuować SP2 dla XP?

Zwolennicy bezpośredniej wymiany plików wykorzystują jedną z sieci P2P do rozprowadzania Service Packa 2 dla systemu Windows XP. W ten sposób chcą pokazać rolę, jaką może odegrać legalne wykorzystanie P2P w dystrybucji komercyjnego oprogramowania.

Grupa zwolenników P2P o nazwie Downhill Battle udostępniła kopię poprawki Service Pack 2 dla systemu Windows XP na stronie SP2torrent.com. Jak mówi jeden z założycieli Downhill Battle - Nicholas Reville - w obliczu sytuacji, gdy w Kongresie Amerykańskim słyszy się sygnaly o ograniczeniu działalności P2P, to idealny moment na pokazanie użyteczności bezpośredniej wymiany plików, zgodnej z obowiązującym prawem.

Jak twierdzą eksperci, dystrybucja SP2 przez Downhill Battle (pomimo, iż Service Pack 2 jest darmowy) może jednak powodować pogwałcenie umowy licencyjnej koncernu Microsoft. Przedstawiciele giganta z Redmond odmówili skomentowania tego konkretnego przypadku sugerując przy tym, iż najbardziej wiarygodnym sposobem zaopatrzenia się w najnowszy zestaw poprawek dla Windows XP, jest nadal skorzystanie z witryny Windows Update.

Zobacz również:

  • Najlepsze darmowe programy do pobierania torrentów

Dodatkowo okazuje się, iż wersja SP2 rozprowadzana przez Downhill Battle przy pomocy BitTorrenta jest edycją 'network installer' o rozmiarze 270 MB, przeznaczoną dla administratorów sieci, którzy procesowi aktualizacji poddawać będą większą ilość komputerów z systemem Windows XP.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: