BitTorrent udostępnia BitTorrent Bundle, czyli "bramę" do legalnego dzielenia się plikami

BitTorrent udostępnił nowy protokół BitTorrent Bundle. To ogromnie interesujące przedsięwzięcie pozwala na legalne pobieranie różnych treści.

Większość internautów postrzega BitTorrent jako narzędzie do pobierania wszelkiego rodzaju plików, wśród których królują te nielegalne. Opinia ta zaczęła chyba jednak mocno ciążyć firmie, do której należy ta popularna sieć.

"Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mamy w naszym ekosystemie ponad dwa miliony licencjonowanych treści. To prawda, że nasza technologia wchodzi w skład technologii wykorzystywanych do piractwa. Ale przekonasz się, że jako samodzielne narzędzie nie jesteśmy bardzo dobrym narzędziem do piractwa. Nie udostępniamy treści, które łamią prawa autorskie. Nie wskazujemy ich i nie promujemy w żaden sposób. Wszystkie tego typu działania dzieją się poza nami" - powiedział Matt Mason z BitTorrent.

Aby zmienić postrzeganie swojej działalności, szczególnie w oczach branży rozrywkowej, BitTorrent uruchomił więc właśnie BitTorrent Bundle, czyli nowy protokół mający "stanowić ewolucję koncepcji pliku torrent". Jest to platforma przeznaczona dla twórców filmowych i muzycznych oraz różnego rodzaju artystów, którzy za jej pośrednictwem mogą dzielić się swoim dorobkiem. Internauci mogą pobierać nie tylko paczki prowadzące do darmowych treści, ale również, po wpisaniu swojego adresu e-mail, uzyskać dostęp do dodatkowych darmowych materiałów. Ponadto artyści mogą udostępniać filmy online i płatne treści (również w systemie "co łaska"), lub umieszczać linki prowadzące do zewnętrznych stron, takich, jak np. iTunes.

Podsumowując, BitTorrent Bundle stanowi platformę której użytkownicy (artyści) mają pełną kontrolę nad dystrybucją swoich materiałów. Sami ustalają, które bramy (darmowe, płatne, "co łaska") otworzyć budując w ten sposób swoją artystyczną pozycję.

Sprawdź, jak działa BitTorrent Bundle.