BitTorrent - wkrótce serwis filmowy?

Firma BitTorrent poinformowała o podpisaniu kolejnych porozumień ze studiami filmowymi - tym razem są to cztery niezależne amerykańskie wytwórnie. Ashwin Navin - szef BitTorrent - zapowiada, że dzięki nawiązaniu współpracy z nowymi partnerami tworzony właśnie przez firmę serwis filmowy będzie mógł zaoferować klientom wyjątkowo obszerny i zróżnicowany katalog filmów.

Podpisane właśnie umowy z firmami Hart Sharp Video, Egami Media, Koch Entertainment oraz The Orchard dają firmie BitTorrent prawo do dystrybuowania w Internecie ponad 1600 filmów - w tym m.in. teledysków, programów telewizyjnych, koncertów, a także filmów fabularnych oraz dokumentalnych. Wcześniej BitTorrent podpisł już podobną umowę z firmą Warner Bros. Entertainment Group.

"Nawiązanie współpracy z Hart Sharp Video, Egami Media, Koch Entertainment oraz The Orchard pokazuje, że nie chcemy skupiać się jedynie na filmach produkowanych przez największe koncerny rozrywkowe. Chcemy, aby nasz serwis oferował klientom jak największy wybór wszelkich produkcji filmowych" - tłumaczy Ashwin Navin.

Navin poinformował, że prace nad internetowym serwisem filmowym BitTorrenta są już w zaawansowanym stadium - najprawdopodobniej zostanie on uruchomiony jesienią. Wiadomo już, że obowiązywał będzie w nim stały, miesięczny abonament (jego wysokości na razie nie podano).