Bitcoin traci mocno na wartości

Internetowa waluta ma się coraz gorzej - aktualnie jest warta ponad dwukrotnie mniej niż w grudniu 2013 roku, a więc zaledwie 4 miesiące temu.

Inwestowanie w tą wirtualna walutę przypomina grę na loterii - jednego dnia okazuje, się że za możemy za Bictoiny kupić mieszkanie, a już tydzień później te same zasoby nie wystarczą nawet na jeden pokój. Osoby czekające na wzrost wartości Bictoina muszą być srodze rozczarowane - 1 XII 2013 roku waluta była warta 1100 USD za sztukę, a dziś już tylko... 388 USD. Szczytowa cena utrzymała się przez niecałe dwa tygodnie, po których spadła do 500 USD, a na początku stycznia zanotowała skok do 900 USD. Od tego czasu, poza małym wzrostem na początku marca, wykazuje ciągłą tendencję do spadku.

Bitcoin traci mocno na wartości

Bictoin przez ostatni rok

Ta sytuacja Bitcoina wiąże się z niejasną polityką wielu krajów co do wirtualnej waluty. Duży wpływ miało także zamknięcie w lutym tego roku Mt. Gox, czyli największej giełdy wymiany wirtualnej waluty. Jak na razie nie widać więc efektów konferencji Inside Bitcoin, na której zaprezentowano kartę Cryptex. Czyżby zbliżał się kres Bitcoina?

Zobacz również:

  • Kolejny spadek - Bitcoin tańszy o 8 tys. dolarów
  • Bitcoin warty już 85 tysięcy polskich złotych!