Bitcoiny wypłacisz dzięki Revoult

Revolut uruchomił funkcję wypłaty bitcoinów. Posiadający tą kryptowalutę klienci będą mogli przerzucić ją na zewnętrzne, prywatne portfele.

Revolut to aplikacja finansowa, z której globalnie korzysta już 15 mln osób. Zapewne są wśród nich osoby posiadające kryptowaluty, dlatego zostaje wprowadzona nowa usługa - klienci będą mogli decydować gdzie chcą przechowywać Bitcoiny. Każdy może wybrać dowolny portfel zewnętrzny. Jak reklamuje nową usługę fintech: "Funkcja wypłaty bitcoinów to większa swoboda, elastyczność i kontrola nad posiadaną kryptowalutą." Jednak na razie nie każdy skorzysta z tego rozwiązania - początkowa nowa funkcjonalność będzie dostępna jedynie dla klientów planu Metal w Wielkiej Brytanii.

Obsługa bitcoinów znajduje się na razie w fazie beta - klienci mogą dodać do Revolut trzy zewnętrzne adresy i wypłacić do 500 GBP dziennie oraz 1000 GBP miesięcznie. Każda wypłata wymaga dwuetapowego uwierzytelnienia. Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut, podsumowuje:

Słuchamy klientów uważnie, a wypłaty kryptowalut były jedną ze szczególnie oczekiwanych funkcji. Zaczynamy stopniowy proces jej udostępnienia. Klienci będą mogli przechowywać swoje krypto w miejscu, które uważają za najbezpieczniejsze - w Revolut, na “gorącym” lub “zimnym” portfelu, lub przelać je na jedną z giełd. To początek listy nowych funkcji krypto, które planujemy uruchomić, by stać się wiodącym usługodawcą na rynku

Zobacz również:

  • Jedno słowo Muska i Bitcoin wystrzelił w górę. Ile jest wart obecnie?
  • Tani oczyszczacz powietrza - promocje i wyprzedaże lipiec 2021 [15.07.2021]

Klienci mogą zrobić upgrade konta do Metal za pomocą kilku kliknięć, by korzystać jako pierwsi z nowo wprowadzanych usług i produktów. Revolut planuje udostępnić funkcję wypłat kryptowalut w innych płatnych planach i na kolejnych rynkach w najbliższej przyszłości.