Bitdefender 2018: nowe wersje programów antywirusowych

Bitdefender 2018 - pakiet najlepszych na rynku (sprawdziliśmy!) programów antywirusowych do ochrony systemów Windows, Mac, Android i iOS w najnowszych wersjach 2018 trafił już do sprzedaży. Największe nowości? Aplikacja Bitdefender Mobile Security for iOS, która zabezpieczy Twojego iPhone’a, funkcja "Ochrona Kamer Internetowych", która po włączeniu informuje jeśli jakikolwiek program próbuje uzyskać dostęp do kamery internetowej, a także wiele innych.

Użytkownicy korzystający ze starszych wersji oprogramowania Bitdefender mogą bezpłatnie zaktualizować swoje programy do wersji 2018 – dzięki temu będą chronieni za pomocą najnowocześniejszych technologii opracowanych przez ekspertów Bitdefender.

To dobra wiadomość dla wszystkich osób, które chronią swoje urządzenia programami Bitdefender, ale nie tylko! Co to oznacza w praktyce? Jeszcze lepszą ochronę i więcej funkcji, które wprowadza nowa seria programów Bitdefender 2018.

Jakie funkcje i nowości wprowadza Bitdefender 2018?

Nowości:

 • Aplikacja Bitdefender Mobile Security for iOS, która zabezpieczy Twojego iPhone’a przed zagrożeniami
 • Ochrona Kamer Internetowych, która po włączeniu informuje jeśli jakikolwiek program próbuje uzyskać dostęp do kamery internetowej

Pozostałe nowości, aktualizacje, zmiany:

 • Technologia wykrywania zagrożeń typu Ransomware, opierająca się o dwie warstwy ochrony, która w wersji 2018 została ulepszona i włączona jako ustawienie domyślne. (Warto wspomnieć, że podczas ostatnich ataków Ransomware, technologia Bitdefender okazała się niezwykle skuteczna odpierając wszelkie ataki)
 • Asystent Rodzica, który pozwala dyskretnie kontrolować strony internetowe i treści, które oglądają dzieci, a także w razie potrzeby daje możliwość zablokowania dostępu do niepowołanych stron
 • Bezpieczne Pliki - Szyfrowanie plików zabezpieczające poufne dane przed niepowołanym dostępem
 • Menadżer do przechowywania poufnych haseł z możliwością kopiowania ich bezpośrednio do przeglądarki internetowej
 • Niszczarka plików, dzięki której można trwale i bezpiecznie skasować pliki i dokumenty
 • Zapora Sieciowa, która pozwoli Ci na swobodne poruszanie się po sieci bez ryzyka zainfekowania sprzętu
 • Przeglądarka SafePay przeznaczona przede wszystkim do ochrony internetowej bankowości.
 • Skanowanie Luk wykrywające dziury bezpieczeństwa w systemie, informujące o przestarzałych programach oraz potencjalnie niebezpiecznych ustawieniach systemu
 • Skaner Anti-Phishing sprawdzający i blokujący strony internetowe, które próbują podszywać się pod oryginalne
 • Ochrona poprzez automatyczne skanowanie podłączanych urządzeń i dysków zewnętrznych.
 • Antyspam integrujący się z klientem poczty, pozwalający zablokować adres e-mail nadawcy niechcianych wiadomości
 • Doradca Ochrony Wi-Fi sprawdzający czy sieć, do której podłącza się urządzenie jest bezpieczna

Bitdefender 2018 to przede wszystkim programy łatwe w obsłudze, zapewniające jednocześnie skuteczną ochronę antywirusową. Są to najwyższej klasy technologie do ochrony przed złośliwymi programami, co potwierdzają nie tylko testy, ale opinie zadowolonych użytkowników, którzy na co dzień są chronieni dzięki tym rozwiązaniom - jest ich już ponad 500 milionów!

Programy Bitdefender testowaliśmy na łamach redakcji kilkukrotnie i za każdym razem produkty te zwyciężały w zestawieniach. W temacie antywirusów mobilnych możecie sprawdzić szczegóły w artykule "Jaki antywirus na Androida jest najlepszy?", a ochrony peceta lub laptopa - w artykule "Najlepszy antywirus 2017 | Oto ranking top 15 antywirusów | Darmowe i płatne programy".

Jeśli nie masz czasu i ochoty czytać artykułów o antywirusach, to w dużym skrócie – po prostu kup oprogramowanie Bitdefender na stronie producenta i możesz spać spokojnie. Bitdefender to sprawdzone rozwiązanie, które w ostatnich miesiącach notuje najlepsze wyniki ochrony urządzeń mobilnych, a przy tym nie spowalnia ich pracy.

Notka dla osób mniej obeznanych z nowymi technologiami: oprogramowanie antywirusowe, w dużym uproszczeniu, wykrywa, a następnie uniemożliwia złośliwym programom (określanym jako „wirusy”) dostanie się do systemu komputera, a także rozbraja je i usuwa, gdy wykryje, że dany system jest zainfekowany. Dzięki temu nie musisz martwić się, że komputer nagle przestanie działać z powodu złośliwego oprogramowania albo stracisz cenne dane osobiste.