Bitdefender BOX - pierwszy produkt sprzętowy firmy Bitdefender

W rozwiązaniach typu Smart Home wszystkie urządzenia korzystają z własnych systemów operacyjnych. Ponieważ nie można na nich zainstalować programu antywirusowego, Bitdefender stworzył BOX - innowacyjne urządzenie zabezpieczające.

Bitdefender BOX jest pierwszym produktem sprzętowym tego popularnego producenta oprogramowania antywirusowego. Jego cel to ochrona przed zagrożeniami zarówno tradycyjnych urządzeń elektronicznych (jak smartfony czy laptopy), jak i tych typu Smart Home (telewizory, sprzęt AGD i RTV, czujniki ruchu, itp.). Urządzenie identyfikuje i blokuje próby wykorzystania luk w zabezpieczeniach urządzeń, wszystkie zagrożenia i niebezpieczne adresy URL w celu ochrony użytkowników przed phishingiem i oszustwami internetowymi. Bitdefender BOX ma specjalny moduł oceny podatności na ataki. jego działanie polega na skanowaniu i identyfikacji potencjalnych luk związanych z bezpieczeństwem w sieci. Ponadto zewnętrzny system zapobiegania atakom sprawdza ruch internetowy i wskazuje wszelkie próby wykorzystania luk w inteligentnych urządzeniach domowych, w tym również próby złamania haseł.

Bitdefender BOX - pierwszy produkt sprzętowy firmy Bitdefender

Bitdefender BOX wykrywa każde nowe urządzenie, które łączy się z siecią i natychmiast powiadamia o tym aplikację Bitdefender Central. Dzięki temu użytkownicy mogę w pełni kontrolować dozwolone działania dla tego urządzenia. BOX może współpracować z inteligentnymi asystentami domowymi, takimi jak Google Home i Amazon Echo. Komfort obsługi zwiększa możliwość używania poleceń głosowych do skanowania w poszukiwaniu określonych zagrożeń komputerowych lub odłączenia połączenia internetowego. Planowane jest również dodanie modułu nadzoru rodzicielskiego, które umożliwi rodzicom zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Zobacz również:

  • Chcesz zarobić 10 mln dolarów? To proste - wskaż hakera
  • Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home - co kupić? [23.07.2021]

A kiedy można spodziewać się Bitdefender BOX na rynku? Produkcja drugiej generacji urządzenia rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku w niemieckiej fabryce Zollner w Satu Mare. Jak na razie planowana jest sprzedaż rozwiązania w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji oraz Japonii. Planowana cena to 999,99 GBP. Co z Polską? W tej chwili trwają rozmowy dotyczące terminu wprowadzenia Bitdefender BOX w Polsce. Cena zostanie ustalona w najbliższym czasie.