Bitdefender Total Security i Bitdefender GravityZone z najlepszymi wynikami ochrony w teście AVLab

Bitdefender GravityZone oraz Bitdefender Total Security zdobyły najwyższe wyróżnienie „BEST+++” od polskiej firmy AVLab specjalizującej się w testach oprogramowania antywirusowego.

Więcej o bezpieczeństwie

Bitdefender Internet Security 2017 - tu możesz poczytać o zwycięzcy naszego testu antywirusów płatnych, kupić ten program oraz pobrać wersję trial na 30 dni.

Testy i artykuły na topie:

Najlepszy antywirus 2017 | Oto ranking top 15 antywirusów | Darmowe i płatne programy

Jaki antywirus na Androida jest najlepszy?

Co to jest ransomware? Jak chronić PC przed Petya?

Bitdefender GravityZone (produkt przeznaczony do ochrony komputerów firmowych przed zagrożeniami internetowymi) oraz Bitdefender Total Security (oprogramowanie chroniące komputery użytkowników indywidualnych i małych firm), zdobyły najwyższe wyróżnienie „BEST+++” od polskiej firmy AVLab specjalizującej się w testach oprogramowania antywirusowego.

Eksperci z AVLab do zweryfikowania efektywności składników ochrony testowanych produktów wykorzystali tak zwane wirusy bezplikowe (ang. malware fileless). W takim scenariuszu uruchomiony wirus jest trudny do wykrycia, ponieważ nie pozostawia żadnych śladów na dysku twardym — działa jako zestaw szkodliwych instrukcji, które są uruchamiane w pamięci komputera. Szkodliwe programy, które nie pozostawiają zmian w systemie operacyjnym, posiadają zdolność do ukrywania się przed oprogramowaniem ochronnym, w dodatku mogą powodować eskalację uprawnień i wykorzystywać luki w zabezpieczeniach. Są także często wykorzystywane w długotrwałych i ukierunkowanych atakach APT (ang. Advanced Persident Threat) przeprowadzanych na szeroką skalę lub w atakach na pracowników wysokiego szczebla.

W teście „Ochrony Przed Wirusami Bezplikowymi” przeprowadzonym w październiku 2017 roku eksperci z AVLab wykorzystali techniki oraz narzędzia stosowane przez cyberprzestępców do przełamywania zabezpieczeń i uzyskiwania zdalnego dostępu do zainfekowanej maszyny bez zapisywania jakichkolwiek danych na dysku twardym.

Wyniki ochrony uzyskane przez Bitdefender Total Security jak i Bitdefender GravityZone w niezależnych testach nie pozostawiają złudzeń — technologie zabezpieczające dostarczane przez firmę Bitdefender po raz kolejny udowodniają, że klienci, którzy powierzyli cyberbezpieczeństwo swoich firm i pracowników producentowi Bitdefender, otrzymali w zamian najwyższej klasy kompleksowe zabezpieczenie obszarów IT.

Raport AVLab dostępny jest w postaci pliku pdf pod tym adresem.