Bitdefender doceniony w testach AV-TEST

Bitdefender został wyróżniony w testach sprawdzających skuteczność ochrony podczas ataku szkodników na urządzenia mobilne.

W ubiegłym roku, w plebiscycie przeprowadzonym przez AV-Comparatives, oprogramowanie Bitdefender uznano za jeden z najlepszych programów antywirusowych na komputery PC. Niedawno niezależne laboratorium badawcze AV-TEST przeprowadziło szereg testów, sprawdzających skuteczność aplikacji antywirusowych pod kątem ochrony systemu Android. Wzięło w nich udział 21 propozycji różnych producentów, a skuteczność oceniano w trzech aspektach: wydajności, użyteczności oraz ochrony. W każdym można było uzyskać od 1 do 6 punktów - przy czym 6 to wynik najlepszy. Bitdefender jako jeden z nielicznych uzyskał maksymalną ilość punktów - czyli 18.

Rezultat ten świadczy o wysokim poziomie ochrony, jaki Bitdefender daje swoim użytkowników. Podczas testów udowodniono, że ten antywirus nie wpływa na szybsze wyczerpywanie się baterii, nie zapycha pamięci podręcznej, ani nie wpływa na spowolnienie działania aplikacji oraz usług pracujących w tle. Dlatego można śmiało polecić go osobom, które szukają solidnego, a zarazem nieodczuwalnego w praktyce programu antywirusowego dla telefonu.

Program antywirusowy dla Androida Bitdefender Mobile Security możesz nabyć na tej stronie.