Bitdefender - nowa wersja 8.0.200 po polsku

Producent jednego z najbardziej skutecznych programów antywirusowych wprowadził do niego nowe funkcje i dokonał kilku modyfikacji. Program w wersji polskiej jest dostępny w naszym serwisie.

Bitdefender to zaawansowany program antywirusowy, umożliwiający kompleksowe zabezpieczenie komputera przed zagrożeniami spowodowanymi wirusami oraz programami i treściami pobieranymi z Internetu. Aplikacja umożliwia ochronę zarówno domowego 'peceta', jak i komputera w firmie. Zastosowane w programie silniki wyszukiwawcze uzyskały certyfikat ICSA Labs, VB oraz Checkamark.

Wersja Professional posiada wiele funkcji i pozwala na daleko idącą personalizację ustawień. Przede wszystkim chroni przed wirusami skanując dyski twarde i wymienne, pocztę elektroniczną, współdzielone katalogi, zawartość stron internetowych, wiadomości wysyłane poprzez komunikatory oraz aplikacje bezpośredniej wymiany danych P2P (pełna ochrona w czasie rzeczywistym, skanowanie na żądanie i według harmonogramu).

Dodatkowo aplikacja blokuje działanie robaków, trojanów, umożliwia określenie praw dostępu do Internetu dla aplikacji, pozwala filtrować niepożądane treści stron internetowych, chroni dane osobiste w czasie surfowania w Internecie, wykrywa dialery, ma moduł z aktualnościami o wirusach, pozwala zabezpieczyć ustawienia hasłem oraz posiada wbudowaną zaporę ogniową (firewall) i filtr poczty.

Nowości:

- Funkcja przełączania użytkowników: pozwala na ustawienie indywidualnych konfiguracji BitDefendera dla poszczególnych użytkowników komputera.

- Możliwość zapisania ustawień do pliku i wczytania ich w każdej chwili.

- Kreator Raportów wysyłający przez HTTP 'zrzuty' pamięci oraz pliki z kwarantanny.

- Możliwość ustawienia alternatywnych serwerów aktualizacji.

- Po aktualizacji wymagającej restartu, BitDefender w zależności od włączonej opcji może nie pytać o ponowne uruchomienie komputera, a aktualizacja modułów programu nastąpi po ponownym uruchomieniu komputera.

- Skanowanie może być uruchomione z niskim priorytetem.

- Status ochrony antywirusowej jest widoczny w zasobniku informacji poprzez zmiany koloru ikony.

Program dostępny jest w języku polskim. Cena wersji Professional Plus wynosi 179 zł, a wersji Standard - 119 zł. Więcej informacji dostępnych jest na stronie polskiego dystrybutora.


Zobacz również