Bitrix24 - CRM pozwalający na tworzenie własnych stron i sklepów online

Jeśli chcesz prowadzić firmę, a równocześnie sprzedawać swoje produkty online, zazwyczaj sięgasz po jeden program do jej zarządzania, a drugi do stworzeniea sklepu i obsługi sprzedaży. A co, gdyby mieć wszystko w jednym miejscu? Taką właśnie możliwość daje Bitrix24!

fot.: Bitrix24

Bitrix24 – coś więcej niż CRM

Bitrix24, to serwis dostarczany przez Bitrix24, Ltd. z siedzibą na Cyprze, to niezwykle rozbudowany CRM, w którym znajdziesz zarówno wygodne w obsłudze narzędzia do zarządzania zespołem, jak i dysk sieciowy, pocztę, współdzielony kalendarz oraz szereg innych rozwiązań, których nie spotyka się w konkurencyjnych systemach. Jednym z nich jest możliwość założenia własnej strony oraz sklepu online.

Tak jest – to wszystko w ramach jednego tylko systemu CRM do zarządzania firmą. Nie musisz myśleć o zakupie szablonu sklepu czy hostingu, ani też płacić komuś za to, aby napisał kod, dzięki któremu sklep i strona będą responsywne na każdym urządzeniu i zadbać o podpięcie do niego systemu płatności.

Jak stworzyć sklep w Bitrix24?

Cały system Bitrix24 został zaprojektowany tak, aby był przejrzysty, wygodny w obsłudze oraz maksymalnie przyjazny dla użytkowników. Dotyczy to również zaimplementowanego kreatora stron internetowych, który oferuje gotowe szablony – są one przygotowane przez producenta. Jeśli komuś tego będzie mało, może pobrać inne z rynku Bitrix24, czyli Bitrix24.Market, gdzie znajdują się gotowe sklepy utworzone przez niezależnych deweloperów.

Bitrix24 - CRM pozwalający na tworzenie własnych stron i sklepów online

Fot.: H Tur/PC World

Każdy sklep online tworzony jest w domenie .bitrix24.site, jednak nie jest to obowiązkowe - jeśli posiadasz swoją własną, możesz go tam ulokować. Pierwszym etapem jest stworzenie adresu internetowego, nazwy sklepu oraz podanie numeru kontaktowego. Kolejny to wprowadzenie produktów, jakie będziemy sprzedawać na stronie.

Tu również Bitrix24 podsuwa gotowe szablony, które następnie możemy modyfikować wg swoich potrzeb. Czyli – zmieniać nazwę, zdjęcia, cenę i inne parametry. Oczywiście nie brak opcji dodawania produktu od zera, czyli bez korzystania z gotowych szablonów. Ilość produktów, które możesz umieścić w swoim sklepie, zależy od rodzaju abonamentu.

Bitrix24 - CRM pozwalający na tworzenie własnych stron i sklepów online

fot.: Bitrix24

Na koniec tworzenia sklepu wyświetlany jest kod QR. Możesz zeskanować go swoim smartfonem, aby zobaczyć, jak witryna wygląda w sieci dla Twoich klientów. Jeśli coś trzeba poprawić, zrobisz to w łatwy sposób, a gdy wszystko jest w porządku – można publikować, udostępniając go dla internautów.

Jakie możliwości ma sklep Bitrix24?

Co zyskasz, wybierając Bitrix24? Przede wszystkim brak dodatkowych kosztów związanych z koniecznością zakupu oddzielnego szablonu i miejsca na serwerze. Ponadto stworzenie sklepu dzięki Bitrix24 nie wymaga żadnej wiedzy ani też długotrwałych procesów, dzięki czemu sklep z niewielkim asortymentem stworzysz w dosłownie kilka minut.

W bazową funkcjonalność sklepu Bitrix24 wbudowano mechanizmy odpowiedzialne za obsługę płatności – w tym ApplePay oraz GooglePay – a także integrację z zakupami bezpośrednio przez WhatsApp oraz Instagram. Jeśli klient zarejestruje się w Twoim sklepie, jego dane wraz z historią zamówień są zapisywane bezpośrednio w systemie CRM, co ułatwia nie tylko sprzedaż, ale także prowadzenie kampanii marketingowych przez mailing lub komunikatory.

Bitrix24 - CRM pozwalający na tworzenie własnych stron i sklepów online

Fot.: H Tur/PC World

Jeśli chodzi o marketing, to trzeba dodać, że przygotowano w tym aspekcie wygodne rozwiązania, umożliwiające tworzenie szybkich kampanii dowolnego rodzaju – zaczynając od SMS-ów, kończąc na reklamach na Instagramie oraz Facebooku. Ponadto dzięki ścisłej integracji z CRM zamówienia są automatycznie obsługiwane, co odciąża od pracy.

Podsumowując: mamy tu nie tylko wszystko, co potrzebne do stworzenia sklepu online, ale również i jego solidnego rozreklamowania. I to w ramach tylko jednego abonamentu, bez żadnych dopłat!

Strony w Bitrix24

A co, jeśli nie potrzebujesz sklepu, tylko samej strony online, która pozwoli pokazać Twoją firmę światu? To równie łatwe jak tworzenie witryny sprzedażowej i jest dostępne nawet w darmowej subskrypcji Bitrix24.

System oferuje gotowe szablony, w których możesz przebierać, a ponieważ jest ich naprawdę sporo, znajdziesz najwłaściwszy niezależnie od tego, jaki rodzaj działalności prowadzisz. Przygotowano tu szablony zarówno dla agencji marketingowych, jak i firm sprzątających czy serwisów samochodowych.

Bitrix24 - CRM pozwalający na tworzenie własnych stron i sklepów online

Fot.: H Tur/PC World

Po wyborze szablonu możesz przystąpić do edytowania poszczególnych elementów strony, wprowadzając własne zdjęcia, informacje, dane kontaktowe itp. W każdej chwili możesz również podejrzeć, jak witryna będzie prezentować się na monitorze komputera, wyświetlaczu smartfona czy tabletu.

Bitrix24 - CRM pozwalający na tworzenie własnych stron i sklepów online

fot.: Bitrix24

Co dalej? Podobnie jak przy sklepie, wszyscy zarejestrowani klienci są rejestrowani w bazie CMS, dzięki czemu możesz w dowolnej chwili przesłać im informacje o swojej ofercie, newslettery oraz inne materiały marketingowe. Dostępny jest także widżet na stronę, który umożliwia rozmowy z odwiedzającymi w czasie rzeczywistym.

Ilość miejsca na Twoją witrynę uzależniona jest od rodzaju abonamentu – nawet w bezpłatnym otrzymasz 5 GB w chmurze.

Bitrix24 – lepiej się nie da!

Omówiliśmy zarówno strony, jak i sklepy internetowe w Bitrix24, jednak nie da się w jednym artykule opisać wszystkich możliwości obu rozwiązań. Dlaczego? Jest ich po prostu za dużo. Ale zarazem świadczy to o tym, że umożliwiają stworzenie wymarzonej witryny, dokładnie odpowiadającej Twojej wizji oraz potrzebom prowadzonego biznesu.

Zamiast czytać o tym, spróbuj wszystkich rozwiązań w praktyce – już dzisiaj przejdź na stronę Bitirix24 i zarejestruj się, aby móc przetestować dostępne możliwości!