'Bitwa mózgów' w Szanghaju

Ponad 200 programistów z całego świata zjedzie do Szanghaju w pierwszych dniach kwietnia by zmierzyć się w światowym finale konkursu ACM - The 29th ACM International Collegiate Programming Contest World Finals.

W konkursie, który odbędzie się w dniach 3 - 7 kwietnia 2005 roku w Szanghaju, weźmie udział 78 akademickich drużyn składających się z 3 zawodników. W 'bitwie mózgów' wezmą również udział dwie polskie ekipy: z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Co ciekawe, po raz pierwszy w osobnym konkursie o nazwie POWER, finaliści będą mogli napisać aplikacje z wykorzystaniem superkomputera IBM eServer Blue Gene.

Regionalne eliminacje konkursu przyciągnęły ponad 4100 drużyn z całego świata. W tym roku w sumie blisko 10 tysięcy programistów z 71 krajów zdecydowało się stanąć w szranki z innymi i sprawdzić swoje umiejętności. Od momentu, gdy koncern IBM zaczął sponsorować imprezę (a było to w 1997 roku), rozrosła się ona 5-krotnie.

W światowym finale przed uczestnikami nie lada wyzwanie - będą oni bowiem mieli do rozwiązania co najmniej 8 zadań programistycznych w regulaminowym czasie 5 godzin. Drużyny, które rozwiążą poprawnie największą ilość zadań w najkrótszym czasie, uzyskają między innymi prestiżowy tytuł mistrzów świata w programowaniu, atrakcyjne stypendia, a także cenne nagrody od koncernu IBM.

Oficjalna strona finałów


Zobacz również