Bitwa o Anglię raz jeszcze

Zgodnie z obietnicą firma EA opublikowała na swojej stronie kolejne informacje na temat nowej darmowej mapy do Battlefield 1942, zapowiadając jednocześnie, że mapa będzie dostępna do pobrania już od jutra (11 lipca 2003 r.).

W informacji z 9.07.2003r.(http://www.pcworld.pl/news/57110/Bitwa.o.Anglie.html ) informowaliśmy o planowanym przez EA opublikowaniu darmowej mapy do Battlefield 1942, dzięki której gracze będą mogli wziąć udział w walkach toczonych podczas bitwy o Anglię. Potwierdzając datę jej publikacji na łamach oficjalnej strony gry, EA opublikowała również kilka dodatkowych informacji na temat dwóch nowych rodzajów uzbrojenia dostępnego na mapie.

Strona niemiecka zostanie więc wyposażona w ciężkie i uniwersalne bombowce Junkers Ju88, które brały udział w walkach niemal na wszystkich frontach II wojny światowej. Załoga Ju 88 składa się czterech osób: jednego pilota/bombardiera i trzech osób obsługujących działka pokładowe. Dla zrównoważenia szans Brytyjczycy zostali wyposażeni w wieże radarowe, które będą bardzo użyteczne podczas obrony wybrzeża. Po wejściu do budowli na mapie gry pojawi się ekran radaru, który wykryje każdy pojazd znajdujący się ponad poziomem wieży radarowej. Niestety urządzenie nie wychwyci samolotów lecących poniżej jego poziomu, co stwarza bardzo niebezpieczną lukę w obronie wybrzeża - lecąc na niskim pułapie niemieccy piloci mogą niepostrzeżenie zbliżyć się do celu i zaatakować go zaskakując obrońców.

Mapa będzie działać wyłącznie wtedy, jeśli macie zainstalowany patch oznaczony numerem 1.4. Łatkę możecie pobrać z naszego serwera FTP pod adresem:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?id=1322&sys=gry

Wiecej informacji:

http://www.eagames.com/official/battlefield1942/editorial/battleofbritain.jsp


Zobacz również