Biur(k)owy odrzutowiec

Drukarka Hewlett-Packard DeskJet 880C bazuje na konstrukcji bardziej zaawansowanej DeskJet 895Cxi.

Drukarka Hewlett-Packard DeskJet 880C bazuje na konstrukcji bardziej zaawansowanej DeskJet 895Cxi.

Drukarka Hewlett-Packard DeskJet 880C bazuje na konstrukcji bardziej zaawansowanej DeskJet 895Cxi. Tradycyjnie firma HP zdecydowała się po raz kolejny zastosować technologię BubbleJet (głowica drukująca zintegrowana z zasobnikami tuszu). Urządzenie ma 2 MB pamięci RAM.

Biur(k)owy odrzutowiec
Wprawdzie w testach model 880C nie osiągnął tak dużej prędkości (nominalna: 8 str./min druk czarno-biały, 5 str./min druk kolorowy i 0,7 str./min druk jakości fotograficznej) jak jego starszy brat, lecz uzyskał bardzo dobre wyniki w jakości wydruków - w trybie graficznym i tekstowym. Grafika i fotografie nowego DeskJeta charakteryzują się nadzwyczaj dużą rozdzielczością i wiernie oddają nawet najmniejsze szczegóły. Wygląd fotografii drukowanych na specjalnym papierze nie odbiega w dużym stopniu od konwencjonalnych odbitek z negatywu. Te same wydruki na zwykłym papierze nie wykazywały tak dużej intensywności kolorów, lecz praktycznie nie straciły na rozdzielczości - zapewne dzięki technologii HP PhotoREt II, która umożliwia nanoszenie na papier znacznie mniejszych kropli tuszu (do 16 na jednym drukowanym punkcie).

Krawędzie liter na wydrukach dokumentów tekstowych nie były postrzępione. Maksymalna fizyczna rozdzielczość w trybie czarno-białym wynosi 600 x 600 dpi (punktów na cal).

HP DeskJet 880C jest urządzeniem uniwersalnym: oferuje możliwość druku obustronnego oraz drukowania posterów (przy obsłudze ręcznej), etykiet i folii. Port równoległy zapewnia kompatybilność ze wszystkimi komputerami klasy PC, zaś interfejs USB gwarantuje szybką wymianę danych z komputerami nowszej generacji. Oddzielny zasobnik z czarnym tuszem pozwala oszczędzać tusze barwne przy drukowaniu dokumentów tekstowych. Podajnik papieru mieści maksymalnie 100 kartek w formacie A4. Dzięki bogatym właściwościom użytkowym DeskJet 880C szybko znajdzie zastosowanie w domu i małym biurze.