Biurkowy Wind - premiera w lipcu

Koncern Micro-Star International (MSI) zapowiedział, że desktopowa wersja miniaturowego komputera MSI Wind pojawi się na rynku europejskim w lipcu 2008 r. Urządzenie będzie niewielkie, energooszczędne i ciche - przedstawiciele MSI twierdzą, że świetnie sprawdzi się w firmach.

Tajwański koncern rozpoczął już masową produkcję stacjonarnego Winda. Komputer jest bardzo podobny do przenośnej wersji (o której pisaliśmy m.in. w tekście "MSI WIND U100 za 1299 zł" - dzieli z nią wiele kluczowych podzespołów. Obie wersje wyposażone są w procesor Intel Atom taktowany zegarem 1,6 GHz, 65-watowy zasilacz, system operacyjny Windows XP, 1 lub 2 GB pamięci RAM (w zależności od konfiguracji) oraz moduł łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Główna różnica polega na tym, że w wersji biurkowej zastosowano dysk twardy 3,5" (o maksymalnej pojemności 160 GB) oraz napęd DVD (przenośny Wind nie ma wbudowanego napędu optycznego).

MSI Wind Desktop

MSI Wind Desktop

MSI zamierza sprzedawać te urządzenia w dwóch wersjach - pierwszą będzie opisany powyżej, w pełni funkcjonalny desktop. W drugim wariancie klient będzie mógł kupić platformę barebone do samodzielnej rozbudowy. Pierwsza kosztować ok. 300 USD, druga - ok. 200 USD.

Obudowa komputera mierzy 300 x 260 x 65 mm. Urządzenie dostępne będzie w kilku wersjach kolorystycznych.