Biuro Kryminalne Policji: jak nie dać się oszukać w Internecie

Na głównej stronie internetowej Policji pojawił się bardzo ciekawy poradnik, w którym specjaliści z Biura Kryminalnego KGP radzą jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Warto podkreślić, że artykuł nie sprowadza się do zwykłego "zawsze chroń komputer zaktualizowanym antywirusem", zamiast tego dając czytelnikom garść naprawdę cennych porad.

Na stronie Policja.pl pojawił się ciekawy artykuł, w którym funkcjonariusze z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, na co dzień zajmujący się zagadnieniem oszustw popełnianych w sieci, radzą, jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców.

Publikacja podzielona została na kilka działów: zakupy w sklepie internetowym i na aukcjach internetowych, korzystanie z portali społecznościowych, dokonywanie płatności w Internecie, korespondencja i smsy oraz wzmianka o tym, co zrobić gdy dojdzie do oszustwa. Każdy z tematów opatrzony jest szeregiem bardzo przejrzystych podpunktów, których zrozumienie nie powinno sprawić problemu nawet mniej zaawansowanym użytkownikom sieci.

Jakie wskazówki ma dla internautów Policja? Odsyłamy do źródła: "Jak nie dać się oszukać w Internecie".