Biuro w podróży

Doczekaliśmy czasów, w których każdy człowiek może korzystać z gadżetów, jakich nie powstydziłby się agent Jej Królewskiej Mości James Bond.

Doczekaliśmy czasów, w których każdy człowiek może korzystać z gadżetów, jakich nie powstydziłby się agent Jej Królewskiej Mości James Bond.

Biuro w podróży
Najnowsze urządzenie, będące połączeniem organizera, notatnika i terminalu WAP, zaprezentował Siemens.

W pierwszej chwili zwraca uwagę przede wszystkim niecodzienna stylistyka.

Spośród innych urządzeń podobnej klasy, wyposażonych wyłącznie w ekran dotykowy, Siemens wyróżnia się dużą klawiaturą. Docenią to wszyscy, którym nie odpowiadają systemy rozpoznawania pisma ręcznego.

Siemens IC35 przeznaczony jest do bezprzewodowej współpracy z telefonem komórkowym przez złącze IrDA. Opcjonalnie do połączenia można wykorzystać kabel.

Urządzenie radzi sobie z niemal wszystkimi zadaniami, które możemy mieć do wykonania podczas podróży (i codziennej pracy) : wysyłanie faksów czy SMS-ów, obsługa poczty elektronicznej. Dostęp do Internetu zapewnia zintegrowana przeglądarka WAP, zgodna ze standardem WAP 1.1.

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest współpraca i wymiana danych z komputerami stacjonarnymi. Wykorzystuje się do tego specjalną stację dokującą SyncStation. Co ważne, oprogramowanie do synchronizacji potrafi współpracować z najnowszymi wersjami oprogramowania biurowego, np. z Outlookiem 2000.

Zakres zastosowań można rozszerzyć dzięki dodatkowym kartom. Siemens IC35 wyposażony jest w jedno złącze SmartCard i dwa gniazda dla kart multimedialnych.

Zgodnie z zapowiedziami, Siemens IC35 Unifier ma sprzedawany w Polsce od początku 2000 roku.

Siemens IC35 Unifier

Wymiary:

108 x 86,6 x 20,5 mm #####

Waga:

163 g (z bateriami) #####

Pamięć:

2 MB Flash RAM #####

System operacyjny:

RTOS (produkcji Siemensa) #####

Wyświetlacz:

240x160, monochromatyczny #####

Złącza:

IrDA, SmartCard, MultiMediaCard v.24 ####