Biurowy guzikowiec

Hewlet-PackardP ScanJet 6390C to jednoprzebiegowy, kolorowy, skaner stołowy. Jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy na temat technik skanowania. Łączy w sobie cechy skanera kolorowego, skanera do slajdów, kopiarki, faksu i archiwizatora obrazów.

Hewlet-PackardP ScanJet 6390C to jednoprzebiegowy, kolorowy, skaner stołowy. Jest bardzo prosty w obsłudze i nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy na temat technik skanowania. Łączy w sobie cechy skanera kolorowego, skanera do slajdów, kopiarki, faksu i archiwizatora obrazów.

Biurowy guzikowiec
W miejscu tradycyjnej pokrywy znajduje się automatyczny podajnik dokumentów ADF, z przodu zainstalowano pięć przycisków funkcyjnych, a z tyłu - gniazda interfejsów.

Skaner jest wyposażony w dwa interfejsy: USB i SCSI, co znacznie rozszerza pole działania urządzenia. Dzięki temu możemy skanować dokumenty z notebooka przez USB, aby po chwili podłączyć skaner do komputera stacjonarnego z interfejsem SCSI. Karta SCSI PCI jest dostarczana w komplecie ze sprzętem.

SJ 6390C ma optyczną rozdzielczość 1200 dpi oraz prawie nieograniczoną rozdzielczość interpolowaną (999 999 dpi) przy 36-bitowej głębi kolorów. Może zeskanować zdjęcie w ciągu 9 sekund, natomiast przy użyciu automatycznego podajnika o pojemności 25 kartek kopiuje dokumenty z szybkością 5 stron na minutę. Szybkie tempo pracy osiągnięte zostało dzięki nowoczesnemu mechanizmowi skanowania i skróceniu czasu rozgrzewania lampy.

Urządzenie ma także możliwość skanowania materiałów transparentnych, tj. slajdów 6x6 i 35 mm. Jest to realizowane dzięki zewnętrznej, ruchomej przystawce oświetlającej kliszę od góry. Jednak ze względu na jakość skany nie nadają się do zastosowań profesjonalnych.

Skaner wyposażono w technologię HP Intelligent Scanning Technology, co zwiększa możliwości tworzenia, przetwarzania, wysyłania i przechowywania informacji. W jednym przebiegu SJ 6390C automatycznie optymalizuje skanowanie obrazu i tekstu, dostosowując rozdzielczość, głębię kolorów i format pliku do typu skanowanego obrazu. W skanerze zainstalowano pięć przycisków funkcyjnych automatycznie uruchamiających odpowiednie aplikacje (faksowe, pocztowe, graficzne itp.), umożliwiając z nimi współpracę skanera. Gdy chcemy wysłać np. zeskanowany dokument pocztą elektroniczną, naciskamy przycisk z ikoną koperty, aplikacja pocztowa zostaje otwarta, a skaner rozpoczyna skanowanie dokumentu.

Urządzenie może pracować w sieci lokalnej HP PrecisionScan LAN. Dostarczone ze skanerem oprogramowanie HP PrecisionScan Pro 2.0 umożliwia "skanowanie do miejsca przeznaczenia" oraz tworzenie rozmaitych formatów internetowych (PDF, HTML itp.). W komplecie znajduje się także fotoedytor Adobe PhotoShop 5.0 i program do optycznego rozpoznawania znaków, Pro OCR.

Skaner przeznaczony jest przede wszystkim do użytku biurowego. Będzie przydatny również w małych i średnich firmach, choć wydaje się, że znajdzie się także wielu odbiorców indywidualnych pragnących mieć go w domu.

Opisywany przez nas skaner jest najlepiej wyposażony i jednocześnie najdroższy. Model SJ 6350C nie ma przystawki do slajdów, a SJ 6300C sprzedawany jest bez przystawki do slajdów i automatycznego podajnika papieru ADF. Modele te kosztuja odpowiednio mniej (SJ 6350C - 2299 zł, SJ 6300C - 1759 zł).