BizPresenter: biblioteka obrazków online

W przyszłym tygodniu zostanie uruchomiony nowy serwis sieciowy BizPresenter.com, umożliwiający użytkownikom szybki dostęp do zdjęć, ilustracji, kreskówek i innych obrazów zgromadzonych online, które można pobierać i wykorzystywać w prezentacjach, pokazach slajdów i na stronach WWW.

Firma Corbis udostępni w przyszłym tygodniu sieciową bibliotekę obrazków BizPresenter.com, w której użytkownicy mogą znaleźć, pobrać na dysk i wykorzystać zdjęcia, ilustracje, animacje oraz inne pliki graficzne dostępne online.

Według Jerry Webera z Corbis, BizPresenter to idealny serwis dla osób tworzących multimedialne prezentacje: rozwijalne menu pozwala na szukanie obrazków według rodzaju grafiki (np. zdjęcia, obrazki, animacje) oraz tematu (np. biznes, sport, nauka). Użytkownik ma na razie dostęp do pięciu tysięcy plików graficznych, ale liczba ta, według słów Jerry Webera, będzie rosła.

Strony z próbkami obrazków zawierają miniaturki plików (thumbnails) nie przekraczające rozmiaru 50K, tak więc próbki pobierane są błyskawicznie. Opłaty uzależnione są od typu konkretnego pliku: zdjęcia i obrazki kosztują ok. 8 USD, animacje 25 USD, a szablony 20 USD. Osobiste konto pocztowe BizPresenter może przechowywać zamówione pliki przez rok, nawet jeśli użytkownik usunie je z dysku swojego komputera.

www.bizpresenter.com


Zobacz również