Bizhub C650 - kolorowe wydruki w biurze

Z myślą o dużych firmach, centrach druku i agencjach reklamowych firma Konica Minolta wprowadza na rynek polski nowe urządzenie wielofunkcyjne o oznaczeniu Bizhub C650. Pozwala ono na jedno- i dwustronne wydruki, zarówno w kolorze, jak i trybie mono.

Konica Minolta Bizhub C650 charakteryzuje się dużą szybkością wydruku (sięgającą 50 stron na minutę w kolorze i 65 stron w trybie mono). Urządzenie potrafi również skanować, kopiować oraz faksować. Użytkownik może skorzystać z funkcji druku dwustronnego (kolor - do 25 stron/min., mono - do 32.5 stron/min.), papieru (do formatu A3+) o gramaturze 300 g/m2 oraz różnych funkcji wykańczania wydruków (produkcja ulotek, składanych i zszywanych broszur (do 80 stron), dziurkowanie prac, składanie listów). Nowość wyposażono w kontroler Emperon zapewniający - jak można przeczytać w informacji prasowej - "pełną kompatybilność urządzenia z dowolną infrastrukturą IT. Kontroler umożliwia korzystanie za pośrednictwem firmowej sieci z bardzo szerokiego zestawu zaawansowanych technologii komunikacyjnych, gwarantuje również maksymalną wydajność".

Konica Minolta bizhub C650

Konica Minolta bizhub C650

Bizhub C650 dysponuje m.in. funkcją bezpiecznego drukowania (wydruku można wykonać dopiero po wprowadzeniu właściwego hasła za pomocą panelu sterowania), szyfrowaniem komunikacji za pomocą protokołu SSL, szyfrowaniem zawartości dysku twardego oraz technologią autoryzacji biometrycznej (identyfikuje użytkownika po niepowtarzalnym układzie żył). Administratorzy sieci otrzymali do dyspozycji pakiet oprogramowania PageScope (zapewnia sprawne i wygodne zarządzanie urządzeniami z rodziny Bizhub działającymi w środowisku sieciowym). Dzięki wbudowanemu, 60-gigabajtowemu dyskowi twardemu możliwe jest założenie do 1000 skrzynek (każda może pomieścić do 3 000 dokumentów lub 10000 stron) przeznaczonych do użytku osobistego, publicznego lub zespołowego (są chronione hasłem lub innymi mechanizmami uwierzytelniania).

Wybrane parametry nowości są następujące:

Prędkość drukowania i kopiowania A4: kolor - 50 stron/min., mono - 65 stron/min.

Pojemność papieru: maks. 6650 arkuszy

Formaty papieru: A6-A3 FB, formaty użytkownika

Gramatura: 64-256 g/m2 ze wszystkich kaset oraz 300 g/m2 z podajnika ręcznego

Pojemność tac odbiorczych: maks. 3100 arkuszy

Automatyczny dupleks: A5-A3 FB

Pamięć RAM: 1024 MB

Dysk twardy: 60 GB

Wymiary: 650 x 777 x 1150 mm

Waga: około 190 kg

Więcej na temat urządzenia (między innymi jego dokładną specyfikację) można znaleźć na stronie producenta.